Zgody 7 – miejsce spotkań w marcu kipi od wydarzeń

Wieczór planszówek przy gorącej czekoladzie, kreatywne zajęcia dla dzieci o malarkach, wspólne oglądanie filmu o budowniczych Nowej Huty, kolektywne przesadzanie kwiatów czy klub książki – marcowy harmonogram punktu Zgody 7 będzie jak zawsze pełen wydarzeń dla najmłodszych i dla tych nieco starszych.

W poniedziałek, 9 marca o godz. 18.00 w Cafe NOWEJ Księgarni odbędzie się wieczór przy pysznej czekoladzie lub kawie, smacznym serniku i przede wszystkim – dobrej grze planszowej! Do dyspozycji uczestników będzie 25 planszówek, które nie zajmują dużo miejsca i czasu. Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych Gralicja z chęcią wytłumaczą uczestnikom zasady gry.

 

W środę, 18 marca o godz. 17.30 można będzie przekonać się, że życie może być sztuką i to niezłą! Czy artystą może być każdy? Uczestnicy przeżyją wspólnie kreatywną przygodę, wejdą w rolę prawdziwego artysty i wypróbują różne techniki artystyczne. Może uda się stworzyć miniwystawę?! Tym razem uczestnicy skupią się na malarkach i ich dziełach. Porozmawiają o tym, czy łatwo było niegdyś zostać artystką. Zainspirowani technikami używanymi przez wybrane malarki, stworzą własne dzieła sztuki. Natchnienie zaczerpną z książki „Damy, dziewczyny, dziewuchy” Anny Dziewit-Meller. Warsztaty poprowadzi Marta Pacholczyk-Dzierwa, historyczka i przewodniczka po Krakowie.Warsztaty Niezła Sztuka: o dziewczynkach nie tylko dla dziewczyn (3+) przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-6 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy: info@nowanowa.pl.

 

W poniedziałek, 23 marca o godz. 18.00 zorganizowana zostanie wiosenna wymiana książek. Każdy może przynieść książki, które chce przekazać innym, będzie to też okazja, by porozmawiać o literaturze z różnymi czytelnikami. Wystarczy przynieść ze sobą przynajmniej jedną książkę do wymiany. Wszystkie tytuły muszą być w dobrym stanie.

 

Klub Książki Przewrót zaprasza na cykliczne spotkania w przestrzeni słowa – przewrotnej i nieskrępowanej, idealnej odskoczni. Uczestnicy będą balansować na granicy faktów i wyobrażeń. Odbiją się od codzienności i pozwolą sobie na intelektualny przewrót w tył lub w przód. W marcu na Zgody 7 będzie okazja porozmawiać o książce „Mężczyźni objaśniają mi świat” Rebekki Solnit. Spotkanie poprowadzą Magda Jurecka i Paulina Kutrzeba. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 26 marca o godz. 18.00.

 

W marcu zaczyna się wiosna! To czas budzącego się życia, rozkwitu i nowej energii. Każdy, kto chce odświeżyć swoją urban jungle – przesadź (się) na wiosnę podczas akcji Przesadź (się) na wiosnę! Wspólne przesadzanie roślin z Pracownią Botaniczną Zielonolistni! W sobotę, 28 marca o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie, podczas którego uczestnicy wspólnie nieco odświeżą przyniesione przez siebie rośliny. Zadbają, by ich korzenie zyskały składniki odżywcze i trochę nowego miejsca.

 

Nowa Huta to miejsce, z którego wywodzą się niesamowite opowieści. Tu indywidualne historie ludzi krzyżują się z historią Polski. Fundacja Faktor Kultura zaprasza na film o pierwszych mieszkańcach Nowej Huty. „Budowniczowie – narodziny miasta” to próba zatrzymania i udokumentowania historii ludzi, którzy przyjechali tu 70 lat temu, by zmienić swój los. Film jest opowieścią o planach, marzeniach, spełnionych i niespełnionych oczekiwaniach pierwszego pokolenia Nowej Huty. Scenariusz i reżyseria: Magda Rymarz i Wojciech Szałaj (Picture Workshop). Projekcja filmu odbędzie się w poniedziałek, 30 marca o godz. 19.00.

 

Oprócz tego w przytulnym wnętrzu punktu Zgody 7 odbędzie się spotkanie się z Anną Grochowską, autorką „Literackiego przewodnika po Nowej Hucie”, uczestnicy stworzą bajecznie kolorowe miseczki, obejrzą wystawę, wykonają kolczyki metodą sutaszu, a najmłodszym opowiedzą o podróży do Albanii i przeczytają baśnie skandynawskie, wspólnie zrobią też poduszki jak z bajki.

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Zgody 7 jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami i (bardzo) przyjazne dzieciom. Więcej informacji na Facebooku: Zgody 7 i Cafe NOWA Księgarnia

 

Fot: materiały prasowe
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane