Zatrzymania kolejnych członków gangu narkotykowego

Policjanci z komisariatu na os. Zgody zatrzymali 3 mężczyzn, podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. To kolejne osoby, które usłyszały zarzuty w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, rozprowadzającej środki odurzające na terenie Krakowa i pobliskich miejscowości.

W sumie w tej sprawie dotychczas zatrzymano już 35 osób. Dotychczas w śledztwie, prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, policjanci zatrzymali już 32 osoby, wśród których znaleźli się powiązani ze środowiskiem pseudokibiców organizatorzy nielegalnego procederu.  9 podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz m.in. czerpania korzyści z obrotu znacznymi ilościami środków odurzających (6 z nich zostało tymczasowo aresztowanych).

 

– Pozostałe odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości marihuany oraz amfetaminy. Ustalono, że grupa wprowadziła na czarny rynek ponad 4 kilogramy marihuany a podczas przeszukań w toku dotychczasowych realizacji zabezpieczono 1,5 kilograma tej substancji – mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.Policjanci zajmujący się sprawą doskonale wiedzieli, że w czarnorynkową działalność zaangażowanych jest więcej osób, a ich zatrzymanie pozostaje jedynie kwestią czasu. W wyniku sukcesywnie prowadzonych czynności operacyjnych, kryminalni namierzyli kolejnych trzech  podejrzanych w tej sprawie. Mężczyźni w wieku od 21 do 28 lat zostali zatrzymani kilka dni temu w Nowej Hucie. Jak się okazało, dwóch z nich było wcześniej karanych za przestępstwa narkotykowe.

 

Według ustaleń śledczych, zatrzymani ściśle współpracowali z członkami rozbitej szajki, a ich rola polegała na przyjmowaniu od dostawców hurtowych ilości środków odurzających. Materiał dowodowy zebrany w toczącym się postępowaniu, pozwolił na przedstawienie im zarzutu posiadania znacznych ilości marihuany, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane