Zamiast Majorki wakacje w Nowej Hucie? Można na to dostać bon 1000 zł

Bon turystyczny 1000 plus to projekt rządowy, który ma wspomóc polską branżę turystyczną. Podobnie do bonów świątecznych, przyznawanych pracownikom przez wiele firm, rząd chce zafundować bon umożliwiający wypoczynek w kraju polskim pracownikom.

W rozmowie z Money.pl wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała kolejne szczegóły dotyczące programu bonów turystycznych 1000 plus.  Według zapowiedzi skorzystają z niego wszyscy zatrudnieni na umowach o pracę, nie zarabiający więcej niż przeciętne wynagrodzenie, wg szacunków rządu program obejmie około 7 milionów Polaków.

 

Wicepremier poinformowała, że pieniądze na bony maja w 90 proc. pochodzić z budżetu państwowego, a w 10 proc. z budżetu firm, w których pracują osoby korzystające z bonów.Według informacji podanych przez portal Waszaturystyka.pl pieniądze nie byłyby wpłacane na konto pracownika, ale otrzymywałby on kartę przedpłaconą, dzięki której mógłby płacić za usługi. Środki na karcie można przeznaczyć na usługi turystyczne, jeśli będą one zawierały także noclegi. Kolejnym warunkiem wykorzystania bonu jest konieczność zakupu usług tylko w kraju – bonem nie zapłacimy za zagraniczne wakacje.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane