Z Kocmyrzowa do Huty tramwajem?

Mieszkańcy Kocmyrzowa zaskakują swoim innowacyjnym podejściem do komunikacji miejskiej - postanowili założyć Komitet Budowy Linii Tramwajowej, która połączyłaby ich gminę z Krakowem. Inicjatywa ta spotkała się z poparciem ze strony wójta, który chce wykorzystać środki unijne i działać we współpracy z metropolią krakowską.

Linia tramwajowa w Krakowie kończy się na Wzgórzach Krzesławickich, jednak grupa mieszkańców gminy Kocmyrzów-Luborzyca pragnie, aby została przedłużona o kolejne sześć kilometrów, docierając aż do ich miejscowości. Ich celem jest rozwiązanie problemu związanego z korkami, jakie występują na drodze wylotowej z Krakowa, aż do Kocmyrzowa, gdzie codziennie porusza się 24 tysiące samochodów.
 

Na razie mieszkańcy Kocmyrzowa założyli społeczny komitet budowy linii tramwajowej, który ma przekonać innych mieszkańców do ich idei. Na razie poparcie wyraził wójt gminy Kocmyrzów-Luborzyca, który planuje wykorzystać fundusze unijne w celu realizacji projektu. Nie wszyscy mieszkańcy są jednak zadowoleni z tego pomysłu, wskazując, że istnieją pilniejsze problemy do rozwiązania. Wójt przekonuje, że budowa linii tramwajowej nie będzie kosztować innych inwestycji, a także zmniejszy liczbę samochodów wjeżdżających do Krakowa, co będzie korzystne dla mieszkańców miasta.

 

Władze Krakowa na razie nie wypowiedziały się na temat przedłużenia linii tramwajowej do Kocmyrzowa-Luborzycy. Ekspertom taki pomysł się podoba, jednakże zanim zostanie zrealizowany, trzeba opracować koncepcję linii, warianty jej przebiegu, a także wstępne koszty jej budowy.
 

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *