Wybieramy księgarnie roku

Niezależne księgarnie ponownie startują do wyścigu o głosy mieszkańców. W akcji bierze udział aż 37 księgarń i antykwariatów w 2 z Nowej Huty, na które można głosować do niedzieli, 8 grudnia – na miejscu w księgarniach, na stronie internetowej akcji lub w wybranych ośrodkach i instytucjach kultury.

Według raportów to właśnie w stacjonarnych księgarniach najczęściej kupujemy książki, wbrew obiegowej opinii o dominacji na tym polu sklepów internetowych. Nie może być inaczej, skoro tylko w takich kameralnych miejscach możemy przekonać się, jak różnorodne są wydawnictwa książkowe, i otrzymać prawdziwie fachowe porady księgarzy i księgarek – ludzi, którzy wiedzą o książkach właściwie wszystko.

 

Trzecia odsłona plebiscytu na księgarnie roku trwa od poniedziałku, 4 listopada do niedzieli, 8 grudnia. W akcji bierze udział 37 krakowskich księgarń i antykwariatów.

 

Głosować można na miejscu w księgarniach lub przez internet. W tym roku urny do głosowania pojawią się również w kilkunastu krakowskich instytucjach kultury, kinach, bibliotekach i klubach – oddać głos będą mogli wszyscy krakowianie i krakowianki. Wystarczy zaznaczyć krzyżyk przy nazwie jednej ulubionej księgarni i wrzucić kartę do głosownia do urny. Można również zostawić komentarz z uzasadnieniem swojego wyboru. 

Niewielki, przytulny antykwariat wpisujący się w kreatywną atmosferę współczesnej Nowej Huty znajdziemy pod adresem os. Szklane Domy 1.  Miejsce to, oferuje szeroki wybór używanych książek w atrakcyjnych cenach.

 

Aby oddać głos na antykwariat „Szklane Domy” kliknij TUTAJ

 

 

 

Księgarnia NOWA od listopada 2018 r. mieści się w punkcie informacji turystycznej i miejscu spotkań Zgody 7. To pierwsza od lat kameralna księgarnia w największej i najludniejszej dzielnicy Krakowa – w Nowej Hucie.

 

W księgarni można znaleźć szeroką ofertę książek dla dzieci, literaturę współczesną, komiksy, albumy, reportaże, kryminały i powieści obyczajowe. Regularnie organizowane są też warsztaty i spotkania autorskie. Urządzone w nawiązującym do atmosfery starej części Nowej Huty stylu retro lat 50.-70. miejsce zachęca zarówno do przesiadywania, spędzania czasu, coworkingu, czytania, odrabiania lekcji czy cichej pracy, jak i do swobodnych rozmów, nie tylko o literaturze.

 

Operatorami NOWEJ są znani aktywiści z Nowej Huty Agnieszka i Jacek Dargiewiczowie – założyciele Fundacji Faktor Kultura, właściciele popularnego nowohuckiego Klubu Kombinator.

 

Żeby oddać głos na księgarnie Cafe NOWA kliknij TUTAJ

 

Przy głosowaniu internetowym należy potwierdzić swój głos poprzez podanie adresu mailowego i kliknięcie linka w wiadomości zwrotnej.

 

Księgarnie z trzema najwyższymi wynikami otrzymają na rok Znak Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO, zostanie też przyznany tytuł Antykwariatu Roku dla najlepszej księgarni drugoobiegowej. Ogłoszenie wyników nastąpi w piątek, 13 grudnia podczas specjalnej gali w klubie Hevre przy ul. Meiselsa 18. Dla zwycięskich księgarń zostaną m.in. zrealizowane kampanie promocyjne w prasie i w przestrzeni miejskiej.

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane