Więcej neonów w Nowej Hucie. Rozbłyśnie „Stylowa” i „Ludwik”

Zarząd Budynków Komunalnych rozpoczął rekonstrukcję trzech neonów restauracji 'Stylowa' znajdującej się przy alei Róż. Zostaną one odtworzone w tradycyjnej technologii i na wzór neonów dekorujących budynek na przełomie lat 70. i 80.

Na wykonanie prac zostały uzyskane wszelkie niezbędne pozwolenia konserwatorskie oraz budowlane. Oprócz odtworzenia neonów zostaną wykonane prace w zakresie renowacji elewacji budynku w strefie parterowej – oczyszczenie, uporządkowanie okablowania, uzupełnienie ubytków i uszkodzonych elementów tynków szlachetnych zgodnie z wytycznymi konserwatorskim oraz konserwacja metalowych elementów markizy. Dzięki temu znacznie poprawi się estetyka otoczenia restauracji „Stylowa”.– Dziękujemy Wspólnocie Mieszkaniowej budynku położonego na os. Centrum C 3 w Krakowie za wyrażenie zgody na odtworzenie neonów w ich pierwotnej lokalizacji. Jesteśmy również wdzięczni Instytutowi Pamięci Narodowej w Krakowie za udostępnienie materiałów filmowych, które umożliwiają wierne odtworzenie wyglądu historycznych neonów oraz Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków w Krakowie za współpracę przy uzgadnianiu tej niecodziennej realizacji – podkreślają pracownicy ZBK.

 

Obecnie ZBK prowadzi także remont neonu „Ludwik”, który znajduje się na budynku przy os. Kazimierzowskim 11. Wkrótce po wykonaniu prac renowacyjnych neon powróci na swoje miejsce i zostanie uruchomiony. W kolejce do remontu i uruchomienia czekają kolejne obiekty, w tym znana wszystkim „Jubilatka”.

 

Inf. Miasto KrakówPolecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *