Weekend Księgarń Kameralnych w Księgarni NOWA

Z okazji Światowego Dnia Książki przez cztery dni kilkadziesiąt księgarń w całym kraju wspólne organizuje u siebie różnorodne wydarzenia popularyzujące czytelnictwo. W tym roku po raz pierwszy do świętowania dołączy nowohucka księgarnia NOWA.

Wnętrze NOWEJ zdj. Klaudyna Schubert

Księgarnia NOWA mieści się w sercu Nowej Huty, przy Alei Róż. Zgody 7 to miejsce spotkań, gdzie oprócz księgarni, znajduje się Punkt Informacji Miejskiej, w którym można zapoznać się z kulturalną ofertą Krakowa, oraz rozgościć się, w witrynie z widokiem na Park Ratuszowy, w wygodnym fotelu, z kubkiem kawy i książką pachnącą nowością.

 

Księgozbiór NOWEJ to ponad 2 tys. tytułów, znaczną część stanowią powieści dla młodzieży i książki dla najmłodszych. Znajdziecie również beletrystykę, biografie, publicystykę, eseje i reportaże o szerokiej tematyce. Entuzjaści architektury, urbanistyki, socjologii czy historii z pewnością zidentyfikują pożądane tytuły.

 

Nie brakuje też półki dla „wrażliwych dorosłych”, amatorów kulinariów, muzyki, sztuki, poezji, designu, fotografii, picturebooków i komiksów. Księgarze „Nowej” otwarci na sugestie i rekomendacje czytelników służą czasem, radą i entuzjazmem. „Nowa” to nie tylko książki, to także gościnna przestrzeń i ludzie, idealne miejsce spotkań, gier w planszówki, warsztatów, wymiany myśli i inspiracji, nie tylko literackich.

 

Spotkanie z Edytą Świętek

Na spotkaniach autorskich księgarnia gościła Edytę Świętek – autorkę sagi „Spacer Aleją Róż”, poetę Michała Zabłockiego, Kamila Herchela – autora grafik do kalendarza Fantastyczna Nowa Huta, oraz autorów książek dla dzieci: Katarzynę Vanevską, Iwonę Gierłach i Szymona Drobniaka. NOWA regularnie zaprasza najmłodszych na zajęcia z cyklu CZYTANIE-ODKRYWANIE, gdzie literatura jest pretekstem do rozmów o uczuciach oraz okazją do artystycznego wyżycia się. Dorosłym stwarza możliwość dzielenia się refleksją o wybranych utworach poezji w ramach SZKOŁY CZYTANIA, które prowadzi Grzegorz Jankowicz. Organizuje rodzinne warsztaty rękodzielnicze RĘKO-CZYNY, spotkania klubów dyskusyjnych, które są okazją do wzajemnego poznania się, przedstawienia swoich inicjatyw i wymiany doświadczeń.

 

W Weekend Księgarń Kameralnych zajrzyjcie do Kameralnej Księgarni NOWA, będzie można skorzystać ze zniżek na książkiW ramach Weekendu Księgarń Kameralnych organizowane będą wydarzenia:

 

25.04. – 17:00-19:00 SZKOŁA CZYTANIA Z GRZEGORZEM JANKOWICZEM

 

SZKOŁA CZYTANIA to cykl warsztatów, których celem jest rozmowa o świecie za pomocą języka literatury. Dzięki literaturze bowiem rzeczywistość staje się bardziej zrozumiała, a my sami możemy łatwiej odnaleźć w niej swoje miejsce.

 

Spotkanie poświęcimy utworowi „Cisza po kolacji” autorstwa James’a Schuyer’a ( w tłumaczeniu Piotra Sommera). Warsztaty poprowadzi wirtuoz słowa, jedyny w swoim rodzaju, Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Conrad Festival.

 

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy!

 

26.04. – 17:00-19:00 PRZEWRÓT KLUB KSIĄŻKI

 

Klub Książki PRZEWRÓT to spotkanie w przestrzeni słowa – przewrotnej i nieskrępowanej. Balansującej na granicy faktu i wyobrażenia, idealnej odskoczni. Odbij się od codzienności i pozwól sobie na intelektualny przewrót w tył, przewrót w przód – Ty wybierzesz! Pozostawiamy swobodę, w granicach wzajemnego szacunku i do/wolności słowa.

 

Przewrót kwietniowy poświęcimy rozważaniom nad esejem Virginii Woolf: „Kobiety i proza literacka”. Kobieta, jej miejsca, jej czas.

 

Kwietniowy PRZEWRÓT prowadzą Magda Jurecka i Paulina Kutrzeba

 

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy!

 

27.04. – 11:00-13:00 SPOTKANIE I WARSZTATY DLA DZIECI Z MARTĄ KRAJEWSKĄ WOKÓŁ KSIĄŻKI „ŚWIT MIĘDZY DOBRYM I ZŁYM”

 

Spotkanie z Martą Krajewską, autorką książek dla dzieci, entuzjastką kultury, wierzeń i obyczajów wczesnych Słowian.

 

Zapraszamy dzieci w wieku 6+, które będą miały okazję poznać świat naszych przodków, bazując na eksperckiej wiedzy naszego gościa. Pretekstem do rozmowy będą powieści „Noc między Tam i Tu” oraz „Świt między dobrym i złym”, które obrazują tamtą rzeczywistość oczami dziecka, historia ciepła, choć niełatwa, o dziecięcej zazdrości, próbie wejścia w dorosłość i odpowiedzialności za własne błędy.

 

Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty: tworzenie własnego, indywidualnego amuletu oraz lalek motanek. Zapewniamy konieczne materiały.

 

Wstęp wolny, jednak ilość miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy: ksiegarnia@nowanowa.pl

 

27.04. – 15:00-17:00 WARSZTATY: FILCOWE LOVE: ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK

 

Filc jest wyjątkowy, miękki i jednocześnie wytrzymały, przyjazny w dotyku i łatwy w obróbce, w filcu tkwi potencjał! Wyzwólcie ów potencjał i swoją kreatywność, by pod okiem profesjonalnej instruktorki stworzyć autorskie zakładki. Gotową zakładkę zaproście do ulubionej książki, najlepiej takiej z Księgarni NOWA! I pamiętajcie, zakładki lubią się przeprowadzać.

 

Warsztaty poprowadzi Justyna Florek. Wszystkie materiały niezbędne do wykonania zakładek dostępne będą na miejscu.

 

Warsztaty dla osób dorosłych.

 

Wstęp wolny, jednak ilość miejsc ograniczona.Na warsztaty obowiązują zapisy: zgody7@infokrakow.pl

 

28.04. 17:00-19:00 KARAKTER NA ŻYWO! SPOTKANIE Z REDAKTOR MAŁGORZATĄ SZCZUREK

 

Otwarty panel, którego gościem będzie Pani Małgorzata Szczurek, redaktor Wydawnictwa Karakter. Spotkanie będzie okazją do zadawania pytań na temat nowości wydawniczych, działalności Karakteru i swoistego fenomenu, który stanowi na rynku wydawniczym. Jak powstało wydawnictwo, jak wygląda droga od autora, do gotowego produktu? Kto stoi za szczególnym kodem promocji, który ma swoich entuzjastów nie tylko wśród książkofilów?

 

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy!

 

Wydarzenia realizowane we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Fundacją Faktor Kultura.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *