W „Żeromskim” w leczeniu pacjentów będzie pomagała… sztuka

„Sztuka. Na zdrowie” – to tytuł wystawy malarstwa i grafiki, która zagości w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Na co dzień prace Jana Bosaka będą mogli oglądać pacjenci, ich rodziny oraz personel.

Po co chorym sztuka i jak obrazy zaczynają żyć na nowo w szpitalnej przestrzeni? Wystawa będzie okazją do znalezienia odpowiedzi na te pytania. Wernisaż odbędzie się 8 maja o godz. 17.30, na os. Na Skarpie 66 (parter, patio). Wstęp wolny.

 

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace Jana Bosaka – absolwenta Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, a w latach 2003-2016 wykładowcy w pracowni malarstwa i rysunku na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.Obecnie artysta jest pracownikiem Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Krakowskiej oraz prowadzi Otwartą Pracownię Graficzną w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem i grafiką warsztatową.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane