W weekend 21-22 września koniecznie Zajrzyj do Huty!

Zwiedzanie nowohuckich schronów, spacery, pokazy, koncerty, warsztaty dla dzieci i dorosłych, a na koniec potańcówka w klimacie PRL. To świetna okazja by lepiej poznać Nową Hutę.

Przez dwa dni, wspólnie z przewodnikami i pasjonatami Nowej Huty będzie można poznawać najmłodszą dzielnicę Krakowa, przemierzając ją wzdłuż i wszerz na piechotę, w autobusie i podczas gier miejskich. Swoje drzwi otworzą muzea, zakłady pracy, kościoły i teatry.

 

Weekend pełen atrakcji poprzedzi spotkanie w piątkowe popołudnie w Muzeum Nowej Huty. O godz 16:30 odbędzie się seminarium z okazji jubileuszu 70-lecia dzielnicy. W programie wykłady na temat m.in. genezy Nowej Huty, architektury mieszkalnej czy dziedzictwa.W tym roku będzie można poznać Tatr Ludowy, Łaźnię Nową albo Szkołę Aspirantów Straży Pożarnej „od kuchni”, przespacerować się po łąkach nowohuckich razem z przyrodnikiem Maciejem Kozakiem, a także zobaczyć, jak od środka wygląda praca i funkcjonowanie oczyszczalni ścieków „Kujawy”. Będzie też okazja by zwiedzić z przewodnikiem Zespół dworkso – parkowy w Branicach -przez cały dzień „dyżurny archeolog” będzie odpowiadał na pytania dotyczącej odległej przeszłości dworu.

 

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Spacer z Kotkiem Włodkiem czy warsztaty tworzenia zakładek. W Chałpie u Szpinaka poznają narzędzia z gospodarstw dawnych wiosek, będzie też możliwość pracy na narzędziach takich jak żarna, brusek maglownica czy prasa.  W klubie kuźnia dzieci poznają legendy nowohuckie, a w Cafe NOWA zgłębią tajemnice Nowej Huty.

 

Komu atrakcji wciąż będzie mało od godz 17:00 do 21:00 na dziedzińcu Młodzieżowego Domu Kultury „Krzesławice” odbędzie się potańcówka w klimacie PRL. Dla wszystkich, którzy chcą potańczyć czekają dodatkowe atrakcje – karaoke, poczęstunek i konkursy.

 

Pełen program wydarzeń dostępny jest tutaj
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane