W trakcie znoszenia łupów do „dziupli” na os. Szkolnym złodzieje wpadli w ręce policji

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do komórek lokatorskich w różnych częściach miasta. Rabusie nie byli wybredni, kradnąc różne przedmioty, które były tam schowane. Złodzieje odpowiedzą m.in. za kradzieże oraz kradzieże z włamaniem.

Kilka dni temu, w godzinach porannych, policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie udali się w rejon osiedla Szkolnego, gdzie według zgromadzonych informacji miały przebywać osoby odpowiedzialne za szereg kradzieży z włamaniem. Sprawcy mieli włamywać się do komórek lokatorskich znajdujących się w osiedlowych garażach podziemnych w różnych częściach Krakowa. Ponadto mężczyźni włamywali się także do zaparkowanych tam pojazdów, kradnąc ze środka pozostawione w nich przedmioty.W trakcie obserwacji miejsca, w którym osoby te miały ukrywać swoje zdobycze, funkcjonariusze zauważyli samochód, a w nim 2 mężczyzn, których podejrzewali o kradzieże. Kiedy kierowca wraz z pasażerem szli do jednego z mieszkań, policjanci przystąpili do działania i wylegitymowali ich i przeszukali. Jak się okazało, 38 oraz 42-latek wracali oni z nocnych łowów, a rzeczy, które posiadali przy sobie, chwilę wcześniej ukradli. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie, które mężczyźni wynajęli specjalnie po to, by móc przechowywać w nim swoje łupy. Przeszukany został także pojazd oraz miejsca zamieszkania rabusiów. W każdym z tych miejsc policjanci zabezpieczyli rzeczy pochodzące z kradzieży. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

 

Wstępnie ustalono, że złodzieje kradli przede wszystkim narzędzia budowlane i elektronarzędzia, ale nie gardzili też biżuterią, kosmetykami, obuwiem sportowym, rowerami czy sprzętem wędkarskim. Zdarzyło się również, że ukradli kilka zgrzewek napojów energetycznych. Straty związane z ich przestępczą działalnością zostały wstępnie wycenione na sumę ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli w sumie 21 zarzutów dotyczących kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania. Wobec 38 oraz 42-latka zastosowany został 3-miesięczny areszt. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jako że sprawa jest rozwojowa, niewykluczone że mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty w związku z ich przestępczym zajęciem.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *