W szpitalu im. Żeromskiego dzieci otrzymają darmowe szczepionki

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego zaprasza na bezpłatne szczepienia dla dzieci przeciwko zakażeniom meningokokowym, pneumokokowym i wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV.

Informacja i zapisy prowadzone są w Poradni Chorób Zakaźnych Dzieci w czwartek w godz. 10.30- 17.00, w pozostałe dni w godz. od 7.00 do 14.00 pod numerami telefonów 12 622 94 63 lub 734 218 445.

 

Szczepienia realizowane są w ramach Programu Profilaktyki Zdrowotnej, finansowanego z budżetu miasta Krakowa.

 

  • Program szczepień przeciw zakażeniom pneumokokowym skierowany jest do dzieci do trzech lat mieszkających na terenie Miasta Krakowa.
  • Program szczepień przeciw zakażeniom meningokokowym skierowany jest do dzieci od 12 do 24 miesięcy mieszkających na terenie Miasta Krakowa.
  • Program szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) skierowany jest do dziewczynek w wieku 11 i 12 lat zamieszkałych na terenie Miasta Krakowa. Tego typu szczepionki są jedną z form profilaktyki raka szyjki macicy. Lekarze zalecają ich przyjęcie jeszcze przed rozpoczęciem aktywności seksualnej. W Polsce szczepienia na HPV nie są jednak refundowane, a rodzice, którzy chcą, by ich pociechy skorzystały z tego rodzaju ochrony, muszą za nie zapłacić z własnej kieszeni. Dzięki miejskiemu programowi młode krakowianki mogą skorzystać z profilaktyki bez opłat.Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dziecka dokonuje lekarz. Rodzice lub opiekunowie dzieci powinni ustalić telefonicznie termin szczepienia.

 

W dniu szczepienia rodzic/opiekun dziecka musi przedstawić książeczkę zdrowia dziecka, w której odnotowane są dotychczasowe szczepienia obowiązkowe i zalecane oraz wypełnia oświadczenie, w którym potwierdza tożsamość dziecka, PESEL i adres zamieszkania.

 

Programy realizowane będą do 30 listopada lub do wyczerpania ilości szczepionek.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane