W niedzielę rano personel Żeromskiego dostanie od prezydenta wielkanocne śniadanie

W ramach symbolicznego podziękowania służbom medycznym za olbrzymi wysiłek i zaangażowanie w walkę z koronawirusem, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza pracowników szpitali miejskich na wielkanocne śniadanie, które w niedzielę rano zostanie dostarczone do szpitali.

Przed nami Święta Wielkanocne, które z powodu epidemii koronawirusa w tym roku będą inne niż zwykle. Epidemia wpływa na życie wszystkich, ale szczególnego wysiłku wymaga od osób zaangażowanych w troskę o zdrowie mieszkańców miasta i walkę z epidemią. Podczas tegorocznej Wielkanocy, pracownicy służb medycznych mogą nie mieć okazji, by zasiąść do śniadania wielkanocnego ze swoimi rodzinami. Dlatego miasto zadbało o świąteczny poczęstunek, który trafi bezpośrednio do szpitali, a na wielkanocne śniadanie pracowników służb medycznych zaprasza prezydent Jacek Majchrowski.– Przekazując sobie życzenia, podkreślamy że świąteczny czas powinien być rodziny i spokojny. Wiemy jednak, że dla pracowników szpitali: lekarzy, pielęgniarek, salowych, personelu technicznego i innych osób, których praca w obecnej sytuacji jest tak ważna, tegoroczne Święta Wielkanocne mogą takie nie być. Walcząc o życie i zdrowie pacjentów, pozostają oni na dyżurach, w szpitalach, przy łóżkach ciężko chorych osób. Nie zastąpimy rodzinnej atmosfery, ale chciałbym zaprosić na świąteczny poczęstunek i w ten sposób pokazać naszą wdzięczność, wdzięczność wszystkich krakowian za poświęcenie, z jakim nasze służby medyczne pomagają pacjentom – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

 

W niedzielny poranek świąteczny poczęstunek zostanie przekazany pracownikom Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. S. Żeromskiego, Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. G. Narutowicza oraz Miejskiego Centrum Opieki w Krakowie. Wielkanocne śniadanie, składające się z tradycyjnych potraw, zostanie przygotowane łącznie dla 400 osób.

 

Źródło: krakow.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane