W ekospalarni „zatankujesz” auto ekologicznym paliwem

Pod koniec października na dachu wiaty parkingowej zamontowano kolejne 42 ogniwa, z których zasilana jest stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Ogniwa na wiacie to nie pierwsza instalacja fotowoltaiczna w Ekospalarni. W ramach pilotażowego projektu, pod koniec kwietnia br. na dachu budynku administracyjnego Ekospalarni zamontowano 92 ogniwa solarne o łącznej mocy 28,06 kWp (kilowatopików), co pozwala na uzyskanie 32690 kWh prądu rocznie. Wytworzony dzięki energii słonecznej prąd jest przeznaczany na potrzeby zasilania budynku.Fotowoltaika to kolejne już, alternatywne, odnawialne źródło energii produkowanej w Ekospalarni. Warto bowiem przypomnieć, że część energii wytwarzanej w wyniku termicznego przekształcania odpadów jest energią zieloną. Pilotaż prowadzony w Ekospalarni jest odpowiedzią na wyzwania miasta związane z prowadzeniem szeroko rozumianej gospodarki niskoemisyjnej.

 

W przyszłości KHK SA planuje wystąpić o środki zewnętrzne w celu stworzenia farmy fotowoltaicznej na dachu budynku gospodarki odpadami poprocesowymi.

 

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Polecane Video

Komentarze

Marcin 6.11.19, 8:49:49

Tytuł wprowadza w błąd, bo stacja jest przeznaczona wyłącznie dla samochodów elektrycznych KHK.
Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane