Viki Gabor – zwyciężczyni Eurowizji Junior ofiarą hejtu na tle rasowym

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zajął się sprawą rasistowskich wpisów w sieci na temat romskiego pochodzenia 12-letniej Viki Gabor - która wygrała międzynarodowy konkurs muzyczny.

Wiktoria Gabor, która na co dzień mieszka na os. Bohaterów Września po wygraniu Eurowizji Junior stała się rozpoznawalna w całej Polsce.  12-letnia wokalistka dostała mnóstwo gratulacji, w tym od prezydenta Andrzeja Dudy. Niestety w sieci pojawiły się też wpisy, które wytykają jej romskie pochodzenie.

 

Na profilu facebookowym Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

 pojawił się wpis odnoszący się do ataków na Viki Gabor, w którym czytamy, ze przygotowywane już jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie jednego wpisów.

 

OSTRZEGAMY WSZYSTKICH RASISTÓW – BĘDZIEMY BEZWZGLĘDNI W UJAWNIANIU WASZYCH PRZESTĘPSTW WOBEC VIKI GABOR

Nie milkną echa po wygranej Viki Gabor w konkursie piosenki dziecięcej Eurowizji. Pochwał dla młodziutkiej wokalistki nie brakuje, ale jest też druga strona medalu.

 

Cieniem na olbrzymim sukcesie Viki kładą się rasistowskie wpisy internautów, którzy wytykają jej romskie pochodzenie. Znieważają dziewczynkę z powodu jej pochodzenia etnicznego, szydzą z jej wyglądu i miejsca urodzenia.OSTRZEGAMY wszystkich rasistowskich przestępców – Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przygotowuje już pierwsze zawiadomienia w tej skandalicznej sprawie.

 

Za tego typu wpisy można trafić na 2 lata do więzienia:

„Wy się nią jaracie, a to nawet polka nie jest, tylko szwabska cyganka” – brzmi skandaliczny komentarz jednego z internautów.

 

„Eliminacje prowadzą ludzie promujący LGBT i multi-kulti… właśnie dlatego, że Viktoria Gabor jest Cyganką z Niemiec, dostała nominację. Gdyby była Polką nie miałaby szans ani na nominację, ani na wygraną” – czytamy w kolejnym wpisie.

 

Bulwersujące komentarze pojawiły się nawet w odpowiedzi na wpis prezydenta Andrzeja Dudy, który pogratulował Viki zwycięstwa.

 

„Cyganka urodzona w Niemczech, wychowana w Anglii, wygrała dla Polski… Multi-kulti jak sk******n.” – napisał w odpowiedzi internauta.

 

PRZYPOMINAMY PRZEZ 10 LAT MOŻNA ŚCIGAĆ HEJTERA RASISTĘ!

Rasistowski wpis zamieszczony w internecie jest przestępstwem za które autora można pociągnąć do odpowiedzialności nawet po ośmiu czy dziewięciu latach. Tego typu przestępstwa przedawniają się bowiem dopiero po 10 latach.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane