Urzędnicy po raz kolejny szykują przetarg ws. remontu ul. Klasztornej

Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig zapewnił, że jeszcze w pierwszej połowie tego roku odbędzie się przetarg na modernizację ul. Klasztornej. W tym roku ma ruszyć również remont ul. Brzeskiej.

W poniedziałek 11 lutego w krakowskim magistracie odbyły się Komisja Infrastruktury RMK z mieszkańcami Nowej Huty.

 

Wiceprezydent Krakowa przekazał radnym i obecnym na komisji mieszkańcom informacje na temat zadań przebudowy ul. Klasztornej i ul. Brzeskiej.

 

 

Przetarg na wykonanie modernizacji drogi oraz budowę kanalizacji zostanie ogłoszony razem w pierwszej połowie bieżącego roku.
Z kolei budowa kanalizacji ul. .Brzeskiej zostanie wykonana w tym roku na pierwszym odcinku (od ul. Igołomskiej) metodą przewiertu pod drogą. Remont nawierzchni zostanie przeprowadzony metodą nakładkową.Początkowo Zarząd Dróg Miejskich planował, że jeszcze w 2018 r. roku ogłosi przetarg na realizację przebudowy tej ulicy. Dziś wiadomo, że nastąpi to w pierwszej połowie tego roku.

 

 

– Dłużej niż przewidywaliśmy trwało przygotowanie dokumentów do decyzji Zakładu Robót Ogrodniczo-Drogowych, m.in. za sprawą uzgodnień z Wodami Polskimi, długimi konsultacjami z mieszkańcami – są podzieleni co do kształtu inwestycji – wyjaśnia Michał Pyclik, z ZDM.

 

Remont ulicy Klasztornej urzędnicy zapowiedzieli już kilka lat temu. Ta miała zostać wyremontowana w ramach umowy kompensacyjnej. To dokument, który określał listę inwestycji, jaka ma zostać wykonana w Nowej Hucie w zamian za zgodę mieszkańców na budowę spalarni. Termin zakończenia przebudowy ulicy był przekładany kilkakrotnie.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *