Urzędnicy po raz kolejny szykują przetarg ws. remontu ul. Klasztornej

Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig zapewnił, że jeszcze w pierwszej połowie tego roku odbędzie się przetarg na modernizację ul. Klasztornej. W tym roku ma ruszyć również remont ul. Brzeskiej.

W poniedziałek 11 lutego w krakowskim magistracie odbyły się Komisja Infrastruktury RMK z mieszkańcami Nowej Huty.

 

Wiceprezydent Krakowa przekazał radnym i obecnym na komisji mieszkańcom informacje na temat zadań przebudowy ul. Klasztornej i ul. Brzeskiej.

 

 

Przetarg na wykonanie modernizacji drogi oraz budowę kanalizacji zostanie ogłoszony razem w pierwszej połowie bieżącego roku.
Z kolei budowa kanalizacji ul. .Brzeskiej zostanie wykonana w tym roku na pierwszym odcinku (od ul. Igołomskiej) metodą przewiertu pod drogą. Remont nawierzchni zostanie przeprowadzony metodą nakładkową.Początkowo Zarząd Dróg Miejskich planował, że jeszcze w 2018 r. roku ogłosi przetarg na realizację przebudowy tej ulicy. Dziś wiadomo, że nastąpi to w pierwszej połowie tego roku.

 

 

– Dłużej niż przewidywaliśmy trwało przygotowanie dokumentów do decyzji Zakładu Robót Ogrodniczo-Drogowych, m.in. za sprawą uzgodnień z Wodami Polskimi, długimi konsultacjami z mieszkańcami – są podzieleni co do kształtu inwestycji – wyjaśnia Michał Pyclik, z ZDM.

 

Remont ulicy Klasztornej urzędnicy zapowiedzieli już kilka lat temu. Ta miała zostać wyremontowana w ramach umowy kompensacyjnej. To dokument, który określał listę inwestycji, jaka ma zostać wykonana w Nowej Hucie w zamian za zgodę mieszkańców na budowę spalarni. Termin zakończenia przebudowy ulicy był przekładany kilkakrotnie.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *