Uczniowie klas I-III wrócili do szkół

Od poniedziałku, 18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.

Podczas nauki zdalnej nauczyciele zadbali o to, aby dzieci nie zapominały o zasadach bezpieczeństwa w czasie pandemii, m.in. w zakresie dezynfekcji rąk czy zachowania dystansu.

 

Na razie wiadomo, że do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III oraz uczniowie szkół specjalnych szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Po feriach do szkół wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym. Uczniowie mają się uczyć w szkole w jeszcze większym reżimie sanitarnym niż to było we wrześniu.

 

– Nauka zdalna u dzieci klas 1-3 jest najmniej efektywna. Największe straty psychologiczne i społeczne są dostrzegalne właśnie wśród tych dzieci. Dlatego powrót w pierwszej kolejności najmłodszych uczniów do szkół jest tak ważny – tłumaczyła podczas specjalnej konferencji wiceminister edukacji Marzena Machałek.
Uczniowie z radością wrócili do szkół, szczególnie ze względu na towarzystwo rówieśników.

 

– Antoś miał już dość siedzenia w domu i nauki zdalnej. Chodzi do 1 klasy i bardzo stęsknił się za swoimi kolegami – przyznaje pani Monika, mama pierwszoklasisty ze Szkoły nr 130 na os. Oświecenia. – Jestem za powrotem dzieci do szkół, bo trzymanie dzieci z klas I-III w domu nie ma najmniejszego sensu – przyznaje mama ucznia.

 

– Dzieci z klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej, ale jak tylko będzie to możliwe i pandemia będzie ograniczona, zaczniemy otwierać szkoły dla wszystkich uczniów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nauka zdalna nie jest najdoskonalszym rozwiązaniem – zaznaczał podczas specjalnego spotkania z prezydentem minister edukacji Przemysław Czarnek.

 

Naukę zdalną kontynuować będą natomiast uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego. Uczniowie klas maturalnych i klas 8 będą mieć organizowane konsultacje stacjonarnie w szkołach, w małych grupach lub indywidualnie.

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane