Tysiące maratończyków w deszczu biegło ulicami Nowej Huty [ZDJĘCIA]

Deszczowa pogoda nie wystraszyła uczestników PZU Cracovia Maraton. Biegacze przy al. Solidarności mogli liczyć na gorący doping publiczności.

Woda! Woda! Woda! – można było usłyszeć okrzyki osób, które podawały kubki z wodą biegaczom przy przejściu dla pieszych między NCK a Placem Centralnym.  Mocno zmęczeni i przemoczeni do suchej nitki uczestnicy maratonu biegli przed siebie, żeby ukończyć morderczy dystans ponad 42 kilometrów.

Uczestnikami sportowej imprezy były osoby w różnym wieku, wśród nich byli też niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich, a także na rowerkach trójkołowych. Byli i tacy co biegli z psami. Nie zabrakło tez orginalnych kreacji biegaczy np. w stroju ratownika wodnego, kościutrupa lub z balonami przyczepionymi do nakrycia głowy. Maratończycy pozdrawiali się na trasie biegu i wzajemnie dopingowali.

Wśród mężczyzn najszybszy okazał się KOTUT CYPRIAN (Kenia) 02:09:18, drugie miejsce zajął NAKAMOTO KENTARO (Japonia) 2:11:34, a na trzeciej pozycji uplasował się CHERUIYOT KANGOGO PHILIP (Kenia) 02:13:46

Wśród kobiet zwyciężyła KHAPILINA Viktoriya (Ukraina) 02:28:03, kilka minut później na metę przybiegła KIPSOI CHEPCHIRCHIR (Kenia)02:33:21, trzecie miejsce zdobyła TAFA MAGARSA Askale (Etiopia) 02:37:12

W wyścigu na wózkach najszybszy z mężczyzn  okazał się WILK RAFAŁ (Polska)01:10:35, za nim SZUMIEC RAFAŁ (Polska) 01:14:04 i na trzeciej pozycji PLEWA KRZYSZTOF (Polska) 01:18:26

Wśród kobiet na wózkach bezkonkurencyjna była OROSZOVA ANNA (Słowacja) 01:36:16, drugie miejsce przypadło ZUBOWICZ KATARZYNIE (Polska) 01:57:54

Z powodu maratonu w niedzielę zostały zamknięte niektóre odcinki nowohuckich dróg m.in. al. Solidarności, al. Jana Pawła II, ul. Bulwarowej, ul. Mierzwy. Z powodu utrudnień  część kierowców nie widziała jak dojechać np. do szpitala Żeromskiego.