The Guardian: Nowa Huta wśród 10 najlepszych dzielnic w Europie

Brytyjski Guardian opublikował listę 10 najlepszych dzielnic w Europie. Wśród nich jest Nowa Huta. Dziennik zwraca uwagę m.in. na to, że jest tu dużo zieleni i niedrogie mieszkania.

„20-minutowa przejażdżka tramwajem z królewskiego Krakowa pozwala na płynny wyjazd z centrum miasta do dawnego „raju robotniczego” w Nowej Hucie. Zamieniacie pozłacane iglice, brukowane zaułki i turystów na spokojne, wysadzane drzewami aleje i mistrzowską klasę socrealizmu. Muzeum Nowej Huty w monumentalnym dawnym teatrze dokumentuje krótką, pełną akcji historię: „praca dla wszystkich” w 1954 r. – od powstania Solidarności w hucie Lenina do upadku komunizmu. Tego nie było w sowieckim planie generalnym, ale dzięki za parki i niedrogie mieszkania!” – tak opisywana w brytyjskim dzienniku jest Nowa Huta.Wśród wyróżnionych miejsc znalazło się również Śródmieście w Wrocławiu. Poza polskimi dzielnicami według The Guardian na uwagę zasługuje również m.in. Nea Smyrni – przedmieście Aten, Howth – dzielnica Dublina w hrabstwie Fingal w Irlandii, pełna zieleni, zamożna 19 dzielnica Döbling w Wiedniu graniczą ze wzgórzami Lasu Wiedeńskiego.
Polecane Video

Komentarze

wtf 11.02.20, 19:59:09

Co to za bandar debilizmu

Lenin 12.02.20, 8:23:55

Socjalistyczne planowanie albo kapitalistyczne barbarzyństwo i chaos urbanistyczny

Piotr 12.02.20, 10:55:56

Mieszkam w Hucie. Nie ma w Krakowie bardziej zapuszczonej dzielnicy. Zieleń jest ale w opłakanym stanie. "Zieleńcy" raz do roku łaskawie zetną trawę równo z ziemią a przy okazji tratują inną roślinność. Sprzątanie wewnętrznych dróg między blokami jest tak częste jak śnieg w Polsce. Tak samo zapuszczone drogi, chodniki. Nikt nie ma pomysłu ani chęci żeby stworzyć miejsca parkingowe, bo takich wielki budowniczy Huty nie przewidział. Altany śmietnikowe roją się od szczurów. A pan Majchrowski wciąż tylko dużo obiecuje. Huta ma póki co tylko potencjał i ładny ogólny widok... z drona.

Margo 12.02.20, 21:31:40

Jakaś pomyłka 😱

A.B. 19.02.20, 16:42:51

Polacy potrafią tylko narzekac. Dlaczego??? Czy na co dzień sa tak tłamszeni, ze nie odważaja sie na samodzielne myslenie i zaakceptowanie pozytywnych opinii, nie mowiac juz o tym, zeby sie z tych pozytywnych opinii cieszyc? A nie stale wietrzyc ironie, przesmiewanie czy zło? Czy to- jak ja przypuszczam- błedy wychowawcze srodowiska, ktore juz od najmłodszych lat działaja i nie pozwalaja dziecku sie bezpiecznie rozwijac?- zbudowac wiary w siebie i wiary we własna opinie?
Ludzie otworzcie oczy i patrzcie s-a-m-o-d-z-i-e-l-n-e.
Ten ranking uznanej brytyjskiej gazety to powod do zadowolenia i DUMY! Inni uznaja nasze osiagniecia- uwierzmy w to!
Zobaczmy nasza dzielnice oczami innych, jezeli wieloletnie postepujaca zaćma (katarakta) nam na to nie pozwala :)
Moze to dodatkowy impuls zeby dzielnice zrobic jeszcze piekniejsza! Rada Miejska- Dzielnicowa powinna to wesprzec!
P.S. Bardzo bogata 19-ta dzielnica Wiednia osiagnela w tym rankingu dopiero 8-me miejsce :)
NH -pierwsze miejsce.

A.B 19.02.20, 16:53:08

To pierwsze miejsce wsrod najbardziej klimatycznych AUTENTYCZNYCH dzielnic w Europie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane