Tak będzie wyglądała wylotówka z Krakowa w kierunku Warszawy

Nowohucka wylotówka z Krakowa w stronę Warszawy jest wyczekiwana przez kierowców. Tak za kilka lat ma wyglądać trasa S7 od węzła Igołomska do miejscowości Widoma zlokalizowanej na północ od Krakowa.

Na wizualizacjach udostępnionych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zobaczyć można jak zostały rozplanowane węzły trasy, która będzie powstawać w najbliższych latach.

 

Budowę nieco ponad 18-kilometrowego odcinka od węzła Widoma (bez węzła) do Krakowa powierzono włoskiej spółce Salini Impregilo. Zadeklarowała ona, że inwestycję wycenioną na 1 mld 72 mln zł zrealizuje w 34 miesiące od daty zawarcia umowy oraz udzieli na nią 10 lat gwarancji.
Wybór tej firmy wydaje się być kontrowersyjny, ponieważ włoska spółka notorycznie spóźnia się z planowanym zakończeniem prac. Salini został wyrzucony z budowy S8- obwodnicy Marek. Do jesieni 2018 r. Salini miało wybudować też prawie 5 km ekspresowej „zakopianki” do Chabówki. Ale ten termin przełożono już na wakacje 2019 r. Do końca 2018 r. firma powinna też zakończyć budowę obwodnicy Częstochowy na trasie autostrady A1. Prace wciąż nie są skończone.

 

W ramach zawartego w ubiegłym roku kontraktu powstać ma droga ekspresowa o długości 18,3 km. Za jego realizację wykonawca otrzyma 1,072 mld zł. Zadanie ma wykonać w ciągu 34 miesięcy, a potem udzielić gwarancji na okres 10 lat.

 
Fot. GDDKiA

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *