Szczury zadomowiły się w śmietnikach na os. Na Stoku

Śmietniki na osiedlu Na Stoku został opanowane przez szczury. Szkodniki notorycznie uprzykrzają życie mieszkańcom.

Gryzonie żerowały niegdyś tylko w nocy, teraz natomiast można zobaczyć je nawet w ciągu dnia. – Strach wejść do tego śmietnika, pełno w nim szczurów! – skarżą się mieszkańcy pobliskich boków. – To wszystko przez wyrzucane jedzenie, niesortowanie odpadów i zbyt rzadki wywóz śmieci – wylicza mieszkanka bloku obok.

Gromadzeniu się szczurów sprzyja nieuporządkowany sposób składowania licznych odpadów wielkogabarytowych przy budkach śmietnikowych. Także za rzadkie wywozy odpadów oraz ilość wyrzucanego jedzenia, stwarza dla gryzoni stołówkę.

 

Szczury zamieszkujące piwnice i śmietniki się na osiedlach to problem, którego nie należy lekceważyć. Gryzonie te mogą roznosić niebezpieczne choroby takie jak szczurzą gorączkę czy tyfus.
Polecane Video

Komentarze

Dziwne. My sortujemy od dawna 12.01.23, 10:25:02

Nam w osiedlu domów jednorodzinnych kazali dawno temu mieć kosze i różne worki na różne rodzaje odpadów. W brązowych musimy wystawiać zgromadzone bio odpady. W czarnych koszach są tylko te zmieszane, które nie są bio z wyjątkiem mięsa i kości. Nie są papierem, metalem, czy plastikiem. Więc czemu w blokach nie bawią się ze śmieciami tak, jak my całymi osiedlami w pobliżu robimy to od dawna?? Bio zabierają nam raz na tydzień, zmieszane raz na dwa tygodnie... A worki z plastik, metal, czy szkło jedynie raz na miesiąc. Czemu w blokach nie opłaca się sortować śmieci? Nie muszą tego robić tak, jak my???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *