Święto Ziemniaka w Branicach

W Klubie Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta w Branicach w niedzielne słoneczne popołudnie 20 października odbyła się kolejna edycja imprezy Dary jesieni - Święto ziemniaka

To sąsiedzkie spotkanie organizowane od pięciu lat. Motywem przewodnim przeprowadzanych w jego trakcie konkursów i zabaw jest ziemniak. Tegoroczna edycja, jak co roku zgromadziła liczne grono rodziców z dziećmi, dorosłych oraz seniorów z Branic, Chałupek, Przylasku Rusieckiego, Wolicy, Ruszczy, Kościelnik i innych rejonów Nowej Huty, a także znamienitych gości – radnego Miasta Krakowa Edwarda Porębskiego, radnych Dzielnicy XVIII Beatę Poszwę, Bogumiłę Drabik, Jana Pyża oraz prezesa OSP Przylasek Rusiecki Marka Kurzydło. Wszystkich zebranych na początku imprezy przywitał prowadzący spotkanie Krzysztof Karolczyk.

 

W trakcie Święta ziemniaka rozstrzygane są trzy ziemniaczane konkursy: hodowlany, plastyczny i kulinarny. Powołana w tym celu komisja stanęła przed trudnym zadaniem oceny zgłoszonych największych okazów warzywa, prac artystycznych i potraw. Ze względu na unikalny charakter wielu prac, w tym roku oprócz nagród głównych przyznano wiele wyróżnień.

 

W ramach imprezy na branickiej scenie wystąpił amatorski zespół wokalny Nutki z Klubu Herkules, prezentując utwory z przygotowanymi specjalnie na tę okazję tekstami nawiązującymi do szeroko pojętej sąsiedzkości. Czas spotkania wypełniło wiele zabaw, w których ziemniak stanowił motyw przewodni – sadzenie ziemniaków, obieranie kartofla łyżką, zbieranie warzyw w rękawicach bokserskich czy rzut do celu.

 

Na uczestników i zgromadzoną publiczność czekał też poczęstunek. Impreza zakończyła się biesiadą taneczną, która potrwała do późnych godzin wieczornych.

 

Organizatorem wydarzenia był Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, a za przygotowanie i całokształt imprezy odpowiadały panie z Zespołu Nutki. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania darczyńcom, dzięki którym odbyła się impreza: Maryli Burnet z kwiaciarnii Stokrotka oraz Beacie Sadowskiej.

 

 

 

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane