Strażacy ugasili pożar archiwum, ale zalali centrum miejskiego monitoringu

Mimo że ogień nie dotknął bezpośrednio centrum, to woda używana w trakcie działań gaśniczych pojawiła się na podłogach pomieszczeń, w których pracują operatorzy. W związku z tym monitoring zostanie możliwie jak najszybciej przeniesiony w inne miejsce.

Monitoring miejski funkcjonuje bez zakłóceń – informuje Straż Miejska Miasta Krakowa w związku z pożarem Archiwum UMK przy ul. Na Załęczu, które znajduje się w sąsiedztwie centrum oglądu. Jednostka ma dostęp do podglądu z kamer monitoringu w trzech lokalizacjach w mieście. Są to: posterunek w Rynku Głównym, i siedziby Straży w Nowej Hucie i na Woli Duchackiej. Dzięki temu funkcjonariusze – tak jak do tej pory – mogą na bieżąco reagować na sytuację w mieście.Dodatkowo, strażnicy miejscy posiadają dostęp do serwerów, rozmieszczonych w dwóch bezpiecznych lokalizacjach w Krakowie, na których rejestrowane są nagrania z miejskich kamer.

 

W czasie pożaru Archiwum UMK urządzenia i serwery znajdujące się w centrum monitoringu nie zostały uszkodzone, a materiały i nagrania z kamer zostały zabezpieczone.

 

Fot: KMRT
Polecane Video

Komentarze

Lolek 12.02.21, 21:57:57

Jakoś nikt nie mówi o stacji transformatorowej w budynku która jest zniszczona i zagrożone brakiem dostaw energii tysiące osób...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane