Staw i plaża w parku Lotników Polskich jeszcze w tym roku

Staw o powierzchni hektara, pawilon z kawiarnią, miejscem na kino letnie czy plaża dla mieszkańców – m.in. te inwestycje zostaną zrealizowane w parku Lotników Polskich w tym roku. Koszt inwestycji to 5 mln zł.

Prace będą realizowane w pobliżu TAURON Areny Kraków od strony Ogrodu Doświadczeń. Staw o głębokości ok. 1,5 metra powstanie w naturalnym zagłębieniu terenu, gdzie wiele lat temu znajdował się zbiornik wodny. Staw ma zostać przedzielony groblą, dzięki czemu miejsce będzie pełnić zarówno funkcję rekreacyjną, jak i komercyjną. Jedna z części zostanie naturalnie zarybiona, w stawie pojawią się różne gatunki roślin wodnych.

 

W pobliżu ma powstać taras na leżaki oraz plaża. W otoczeniu pojawi się także pętla dla rolkarzy i nartorolkarzy, zasadzone zostaną krzewy i drzewa. Powstanie również pawilon, z miejscem na kawiarnie. Latem przy stawie będzie można wyświetlać filmy, z czego z pewnością będą zadowoleni miłośnicy kina pod chmurką.Przypomnijmy. To nie jedyna inwestycja realizowana w ostatnich latach w parku Lotników Polskich. W zeszłym roku parku powstała fontanna, przypominająca kaskadę. Cała kompozycja fontanny jest powiązana z układem placu. Utwardzona nawierzchnia płynnie przechodzi w powierzchnie zielone trawników i rabat. Płyty kamienne nadają efekt płaszczyzn, pomiędzy którymi przelewa się woda. Całość tworzy kompozycję kaskad. Oprócz ruchu wody w nieckach, spowodowanego różnicami poziomów, główną atrakcją fontanny jest obraz wodny.

 

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *