Sparing z Siarką Tarnobrzeg zakończył się zwycięstwem Hutnika

Sobotni sparing Hutnika z drużyną III ligi gr. IV Siarką Tarnobrzeg zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-2. Mecz składał się z trzech 35 minutowych tercji. W Hutniku zaprezentowało się w sumie 31 zawodników. Tylko Adam Dul i Tomasz Jaklik rozegrali 70 minut. Pozostali piłkarze wystąpili przez 35 minut.

Goście rozpoczęli z animuszem i już w 2 minucie skutecznie wywarli presję na występującą w eksperymentalnym składzie formację defensywną Hutnika. W pierwszej tercji strzał Adriana Wójcika obronił bramkarz gości.

W drugiej tercji z dobrej strony pokazał się Filip Handzlik. Po jego akcji na 1-1 akcji wyrównał Patryk Kieliś, a na 2-2 „Hansu” sam wykończył swój efektowny rajd celnym strzałem. W tej samej cześci meczu po ładnym uderzeniu Karola Wątroby piłka odbiła się od poprzeczki, od linii bramkowej i wyszła w pole. W międzyczasie goście odzyskali prowadzenie. W ostatniej tercji ładnym strzałem wynik meczu ustalił Sebastian Zdebski. Hutnicy w tej części meczu grali w eksperymentalnym zestawieniu.

Po sparingu trener Leszek Janiczak podziękował za testy trzem zawodnikom. Dominika Nowakowskiego, Michała Dziubka i Bartosza Ochaba w barwach Hutnika nie zobaczymy.
Oprócz nich i wspomnianych Wójcika i Kielisia, w ostatniej tercji grało jeszcze 3 kolejnych testowanych, których nazwisk na razie nie ujawniamy oraz junior Patryk Musiał.
Drugi letni sparing Hutnika w Bytomiu z Polonią odbędzie się w środę 15 lipca o godzinie 18:00.

Sparing nr 1
Hutnik Kraków – Siarka Tarnobrzeg 3-2 (0-1, 2-1, 1-0)
Bramki: Kieliś 40, Handzlik 70, Zdebski 85 – Gajewski 2, Mróz 69.
HUTNIK 1 tercja: Szewczyk – Nowakowski, Dziubek, Kędziora, Tetych – Sobala, Drąg, Świątek, Linca, Hafez – Wójcik
HUTNIK 2 tercja: Dul – Pyciak, Jaklik, Styrczula, Antoniak – Matysek, Kieliś, Reczulski, Handzlik, Wątroba – Sobolewski
HUTNIK 3 tercja: Dul – Źródlewski, testowany 1, Jaklik, testowany 2 – Zdebski, Ochab, Maciaś, testowany 3, Musiał – Kurek
SIARKA: Zoch – Kowalik, Józefiak, Duda, Sulkowski, Tabor, Wolski, Mróz, Kargulewicz, Janeczko, Gajewski oraz Bieniarz, Paczocha, Mazur, Gessner, Wdowiak, Orzechowski, Rogala, D`Apollonio, Krasicki.

Źródło: nh2010.pl