Ruszyła rewitalizacja Zalewu Nowohuckiego. Dlaczego w środku wakacji?

Nowoczesna infrastruktura rekreacyjna wokół Zalewu Nowohuckiego oraz pobliska tężnia solankowa – to dwie najbardziej wyczekiwane inwestycje, które właśnie się rozpoczęły. Nowohucianom nie podoba się jednak to, że uciążliwe prace ruszyły w samym środku wakacji.

Realizacja obu zadań weszła w zasadniczą fazę, a prace mają się zakończyć jeszcze przed nowym rokiem. Sztuczny akwen przy ulicach Bulwarowej i Wańkowicza to bardzo popularne wśród mieszkańców miejsce wypoczynku i rodzinnych spacerów.

 

– Jest środek wakacji, nad Zalewem codziennie odbywają się imprezy i aby dojść do sceny będzie trzeba obejść cały Zalew. Czy nie można było rozpocząć prac po wakacjach – pyta jeden ze spacerowiczów.

 

Urzędnicy miejscy odpowiadają, że prace zostały rozpoczęte w najwcześniejszym możliwym terminie i w sposób w miarę możliwości niekolidujący z trwającym tam wydarzeniem BulwART Sztuki. Zarząd Zieleni Miejskiej jest w kontakcie z organizatorem. Jest to zadanie jednoroczne, w związku z tym nie ma możliwości przesunięcia prac na późniejszy okres.



W ramach rewitalizacji nad Zalewem Nowohuckim powstaną plaża i drewniany pomost (molo). Zmodernizowany zostanie też plac zabaw i nasadzona zieleń. Konieczne jest także wykonanie robót rozbiórkowych i demontażowych, montaż elementów małej architektury, rekultywacja terenu i jego uporządkowanie, wykonanie nawierzchni alejki parkowej z zatoczkami pod ławki, jak również wykonanie nawierzchni tłuczniowej dla istniejącej siłowni na wolnym powietrzu. Koszt całej inwestycji to ponad 6,3 mln zł.

 

Wiosną przyszłego roku nad Zalewem Nowohuckim zostanie uruchomiona tężnia solankowa. Jej budowa ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Na inwestycję została już podpisana umowa, a 31 lipca nastąpiło przekazanie terenu. Rozpoczęły się prace rozbiórkowe starego zbiornika betonowego – bo choć jest to jedyny element, który ostał się po pożarze, jego rozbiórka okazała się tańsza niż naprawa. Umowny termin na wykonanie wszystkich prac to grudzień 2019 r. Koszt inwestycji wynosi ponad 1,4 mln zł.




Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *