Ruszyła kolejna edycja kampanii „Pola Nadziei”

W tym roku po raz 22 wolontariusze zbierają datki na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Bieńczycach. Kwesty organizowane będą na ulicach, w szkołach czy hipermarketach. Pomóc może każdy.

To dla nas niezbędne wsparcie, dzięki któremu nie tylko możemy zapewnić prowadzenie opieki medycznej na wysokim poziomie, ale także spełnić marzenia chorych – mówiła w wywiadzie dla TVP Kraków Jolanta Stokłosa, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych im. św. Łazarza.
Od marca przy krakowskich kościołach, na ulicach, skwerach, placach, czy w centrach handlowych. organizowane będą żonkilowe kwesty. W kwietniu rozpoczną się konkursy dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Jedną z propozycji jest konkurs plastyczny „Nowa Huta z żonkilem w tle”. Finał wszystkich konkursów odbędzie się 23 maja w Nowohuckim Centrum Kultury.

 

W dniach 7-10 kwietnia na trasę wyruszy żonkilowy tramwaj w którym wolontariusze Hospicjum św. Łazarza będą prowadzić zbiórkę datków oraz rozdawać ulotki informujące o hospicyjnej działalności.

 

W programie znalazł się też koncert „Świat według Hanny Chrzanowskiej”, który w ramach cyklu „Nowa Huta. Dlaczego Nie?!” odbędzie się Arce Pana w sobotę 6 kwietnia o godz. 19:00

 

Tegoroczna kwesta potrwa do 26 maja.

 

 

Zdj. polanadziei.pl

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *