Rusza „Rowerowy Maj” w szkołach i przedszkolach

Rozpoczął się „Rowerowy Maj”, czyli kampania, mająca na celu promowanie przemieszczania się po mieście na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce. Akcja jest organizowana w mieście po raz trzeci.

Zasady „Rowerowego Maja” są proste. Kto przyjedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce otrzymuje naklejkę a klasa lub szkoła otrzymuje punkt. Rywalizacja odbywa się na poziomie indywidualnym, klasowym i międzyszkolnym.

 

Najlepsza szkoła w Krakowie otrzyma od partnera głównego imprezy, Smart City Polska, samoobsługową stację naprawy rowerów. Zwycięskie klasy mogą liczyć na fantastyczne wycieczki zaoferowane przez 66 partnerów akcji w Krakowie. Indywidualnie, uczniowie, którzy zdobędą największa liczbę punktów otrzymają zestawy oświetlenia rowerowego. Partnerzy akcji przekazali też wiele nagród indywidualnych, które szkoły wylosują wśród wszystkich uczestników akcji w szkole czy przedszkolu.

 

Pracownicy szkół biorący udział w akcji mają szanse na wylosowanie dzwonków rowerowych typu ding-dong i miesięcznych abonamentów do wypożyczalni rowerów miejskich Wavelo, ufundowanych przez BikeU. Kompletną listę partnerów kampanii a także statystyki kampanii w Krakowie można znaleźć na stronie internetowej „Rowerowego Maja”.Ogólnopolska kampania jest koordynowana przez Urząd Miasta Gdańska, który jest także jej pomysłodawcą i inicjatorem.

 

Kampania „Rowerowy Maj” jest jednym z działań projektu STARS Rowerem do Szkoły. Projekt STARS jest realizowany w Krakowie od 2013 roku, początkowo w ramach programu Inteligentna Energia Europa, wspólnie przez 9 europejskich miast. Aktualnie projekt jest finansowany z Budżetu Miasta Krakowa. Generalnym założeniem projektu jest promowanie dojazdów do szkoły rowerem zarówno uczniów jak i ich rodziców i nauczycieli.

 

Wszystkie szkoły STARS otrzymują pomoc ze strony doświadczonych rowerzystów. W obecnym roku szkolnym Gmina współpracuje ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów oraz Fundacją Otwarty Plan. W ramach projektu organizowane są zajęcia edukacyjne, pokazy serwisu rowerowego, wycieczki, warsztaty i masowe przejazdy. Szkoły otrzymują akcesoria rowerowe, materiały plastyczne oraz materiały promocyjne projektu. W roku szkolnym 2018/19 w projekcie uczestniczy 36 szkół w tym dwa specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze.

 

Uczestnicy kampanii „Rowerowy Maj 2019” w Nowej Hucie:

 

Szkoły:  SP37 os. Stalowe 18, SP52 os. Dywizjonu 303 66, SP78 ul. Jaskrowa 5,  SP80 os. Na Skarpie 8, SP101 os. Jagiellońskie 9, SP105 os. Słoneczne 12, SP130 os. Oświecenia 30, SP144  os. Bohaterów Września 13, SP156 ul. Centralna 39,

 

Przedszkola: P94 os. Ogrodowe 3, P97 os. Kalinowe 11, P105 os. Spółdzielcze 5, P125 os. Tysiąclecia 12, P131 os. Złotego Wieku 13, P185 os. Dywizjonu 303 49.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *