Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko

Miasto organizuje po raz trzeci kampanię „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko”, która ma zachęcać m.in. nowohuckich pracowników do korzystania z rowerów podczas codziennych podróży do i z pracy.

W ubiegłym roku w kampanii uczestniczyło ponad 80 pracodawców. W szczytowym momencie kampanii na rowerze podróżowało ponad 1300 osób, a każdego miesiąca było ich średnio blisko 1100. Średnia „rowerowa” frekwencja wyniosła ponad 56%. Wyniki przeprowadzonej ankiety wskazują, że ponad 18% uczestników rowerowej kampanii podróżowało do pracy przed jej rozpoczęciem samochodem.

 

Uczestnicy przejechali na rowerze w sumie ponad 1 010 500 km, co pozwoliłoby objechać Polskę wzdłuż jej granic ponad 280 razy! W uznaniu za rowerowe podróże pracownicy otrzymywali co miesiąc ciekawe upominki.Składowym elementem kampanii, podobnie jak w 2017 r., były edukacyjne spotkania dotyczące tematyki transportowej i rowerowej z pracownikami instytucji biorących udział w akcji. W 2018 r. uczestniczyło w nich w sumie ok. 250 osób.

 

Tegoroczna kampania wystartuje w poniedziałek, 1 kwietnia. Krakowskie oraz podkrakowskie firmy i instytucje zatrudniające min. 20 pracowników, które dbają o zdrowie, sprawność fizyczną swoich pracowników, wzrost ruchu rowerowego oraz poprawę jakości życia w mieście i są zainteresowane udziałem w akcji, proszone są o kontakt pod adresem: joanna.majdecka@um.krakow.pl. Informacje udzielane są także pod numerem telefonu 12 616 87 70. Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem przystąpienia do kampanii jest akceptacja regulaminu.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *