Radny wywołał burzę pytaniem o poszerzenie strefy płatnego parkowania o Nową Hutę

Co z Nową Hutą? Dlaczego poszerzenie strefy ma być tylko w centrum miasta - pyta radny miejski Łukasz Wantuch na swoim profilu facebookowym. Pytanie to wywołało gorącą dyskusję w internecie.

Poniżej publikujemy wpis radnego Łukasza Wantucha, który wywołał sporo kontrowersji wśród mieszkańców Nowej Huty:

 

„6 zł, 5 zł i 4 zł- takie będą stawki za parkowanie, które zaproponuje UMK w autopoprawce. Dokładnie takie same stawki proponowałem dwa miesiące temu w mojej poprawce
Ale moja propozycja dzieliła kierowców na dwie grupy- mieszkańcy Krakowa i przyjezdni. Dla tych ostatnich stawki za parkowanie powinny być jak największe, nawet po 12-13 zł za godzinę. Jeżeli ktoś przyjeżdża z Gdańska i chce parkować w centrum, to niech płaci za to.
Mam jednak inne pytanie- co z Nową Hutą? Dlaczego poszerzenie strefy ma być tylko w centrum miasta? Zabłocie, os Podwawelskie i Grzegórzki – to trzy nowe strefy parkowania, gdzie za 10 zł miesięcznie mieszkaniec będzie mógł zaparkować bez problemu. Ale z np mieszkańcami Placu Centralnego i okolic?
Chciałbym rozpocząć dyskusję na ten temat. Ostateczna decyzja należy do mieszkańców Huty. Jeżeli uznają, że nie ma problemów z miejscami parkingowymi to sprawa jest zamknięta.”Pod wpisem szybko pojawiło się wiele komentarzy. Publikujemy kilka z nich:

 

„Panie Wantuch, od Huty proszę się odczepić. W ramach eksperymentu borosze sobie zorganizować strefę i siebie w dużym pokoju.”

 

„ale po co robic jakies strefy w Nowej Hucie?
Widac, ze to miasto, w ktorym kierowcy maja normalne warunki do funkcjonowania i jeszcze nikomu nic sie nie stalo.
I mam nadzieje, ze dzieki temu ludzie i przedsiebiorcy zaczna uciekac z Krakowa, a wybiorą NH jako miejsce przyjazne biznesowi i mieszkancom.”

 

„Hmmm tylko czy w Hucie naprawdę jest taki problem z parkowaniem? Na starych osiedlach owszem, ale tam i tak parkują tylko mieszkańcy, więc strefa potencjalnego problemu nie rozwiązuje. Może nie wpychajmy strefy na siłę tam, gdzie wcale nie jest potrzebna?”

 

Radny miejski Łukasz Wantuch znany jest z wielu kontrowersyjnych pomysłów. Ostatnio głośno było o jego propozycji na pozbycie się bezdomnych z Plant i innych parków oraz na wydawanie im jedzenia w zamian za prace społeczne. Zarzucono mu, że w ten sposób narusza godność ludzi bezdomnych oraz prawa człowieka. Radny z pomysłów zrezygnował, ale tematu nie odpuścił. Zaproponował, żeby na sesję rady miasta zaprosić, jak sam pisze, 50 najbardziej agresywnych i śmierdzących bezdomnych.

 
Polecane Video

Komentarze

MARCINIAK Andrzej 9.07.19, 22:51:36

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA TO JEST HACZYK NA IDIOTÓW. STREFA SAMA Z SIEBIE WYMUSZA POSZERZENIE BO LUDZIE NA GRANICY STREFY SAMI TEGO ŻĄDAJĄ I TAK MAŁYMI KROKAMI LUDZIE SIĘ OPODATKOWUJĄ NA WŁASNE ŻĄDANIE .BO DOCELOWO CALĘ MIASTO BĘDZIE STREFĄ I SYTUACJA WRÓCI DO PUNKTU WYJŚCIA , A WSZYSCY BĘDA PŁACIĆ.ZOBACZMY JAK TO WYGLĄDA W KRAKOWIE - ZACZĘŁO SIĘ OD RYNKU . A TERAZ STREFY CHCĄ W NOWEJ HUCIE .A JAK CAŁE MIASTO BĘDZIE STREFĄ TO NIC SIĘ NIE ZMIENI (PRZYBĘDZIE CO NAJWYŻEJ URZĘDNIKÓW ZARZĄDZAJĄCYCH STEFĄ) MIEJŚC PARKINGOWYCH Z TEGO NIE PRZYBĘDZIE , ALE PODATEK BĘDĄ PŁACIĆ WSZYSCY I O TO CHODZI.

Starohucianin 24.07.19, 16:51:22

Na razie czynsze są jak w centrum miasta - i większość biznesów pada po roku. Siła nabywcza w Hucie daleko odstaje od innych dzielnic - to efekt wielu lat zaniedbywania inwestycyjnego. Oszczędzajcie na wydatkach swoich tj. miasta zamiast rozdymać budżet kosztem podatków od istnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *