Radni planują zagospodarowanie terenu wokół Kombinatu i Łowińskiego

Na ostatniej sesji radni podjęli decyzję o przystąpieniu do sporządzania dwóch nowohuckich miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obszarów „Kombinat” i „Łowińskiego”.

Plan Kombinat

Plan miejscowy „Kombinat” obejmie ponad 900 ha. Dokument umożliwi przeprowadzenie procesów rewitalizacji i rewaloryzacji terenów poprzemysłowych, wpłynie na zasady modernizacji istniejących zakładów przemysłowych a także stworzy możliwości rozwoju założeń związanych z projektem strategicznym „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”. Dynamiczny rozwój oraz zmiana dominującej funkcji przemysłowej i produkcyjnej, jak również przebudowa ul. Igołomskiej wraz z realizacją kolejnych etapów projektu „Kraków – Nowa Huta Przyszłości” stanowić będzie impuls do rozwoju tego rejonu miasta. Przygotowywany plan będzie mieć funkcję będzie pełnić funkcje porządkującą i inwestycyjną. 

Plan Łowińskiego

Podobną rolę ma spełniać plan dla obszaru „Łowińskiego”. To ponad 250 ha terenów, których rozwój w znacznym stopniu zdeterminowany jest przez działalność huty i zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w jej otoczeniu. Miejscowy plan umożliwi przeprowadzenie procesów rewitalizacji i rewaloryzacji na terenach zlokalizowanych w tej części miasta.

 

Info/zdj :MK
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *