Radni apelują do prezydenta Majchrowskiego o rewizję decyzji ws. zmian na nowohuckich ulicach

- Ważniejsze arterie Nowej Huty zostały zawężone do 1 pasa ruchu. Powstały gigantyczne korki, autobusy stały, ruch przeniósł się na wąskie, osiedlowe uliczki stwarzając olbrzymie niebezpieczeństwo dla pieszych. Spaliny, hałas, nerwy - opisuje paraliż komunikacyjny Michał Drewnicki, radny miejski, który zaapelował do prezydenta o rewizję decyzji o zmianach komunikacyjnych m.in. na al. Andersa.

W środę o godz. 12.30 odbyła się konferencja prasowa radnych PiS przy ul. Mikołajczyka (rejon osiedla Wysokiego) – przewodniczącego klubu Włodzimierza Pietrusa oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa Michała Drewnickiego.

 

Obaj radni zaapelowali do Jacka Majchrowskiego aby urzędnicy miejscy jeszcze raz przeanalizowali decyzję i nie wylewali dziecka z kąpielą.Urzędnicy miejscy wyjaśniają, że zmiany organizacji ruchu m.in. na ul. Andersa i ul. Mikołajczyka zostały przeprowadzone po audycie. Z dokumentu wynika, że w miejscach tych doszło do śmiertelnych wypadków. Mieszkańcy są jednak zbulwersowani, ponieważ zmiany sparaliżowały nowohuckie ulice.

 

Z kolei radny miejski PO Łukasz Sęk zachęca do wypełniania ankiety 👉 https://bit.ly/OrganizacjaRuchuAnkieta  na temat oceny ostatnich zmian organizacji ruchu na ul. Mikołajczyka i na al. Andersa.

 

Mieszkańcy krytyczni oceniają również decyzję związaną z remontowanym właśnie mostem Nowohuckim. Po zakończeniu prac kierowców czeka tam wielka rewolucja. Dziś są tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku samochodów. Po zmianach ruch od strony Nowej Huty w kierunku Podgórza będzie tylko jeden pas dla aut, drugi zamieni się w drogę dla rowerów.
Polecane Video

Komentarze

Hutas 27.05.20, 19:11:04

Szkoda słów. Na Mikołajczyka korek, który zaczyna się na Złotej Jesieni. Od strony Szpitala Rydygiera nie można wyjechać ok. 15. Nie wiem jak karetki mają się "przebić" - mają wyjazd na tą ulicę, skoro są wyspy. A ruch jest mniejszy bo dzieci nie są wożone z i do szkoły... W starej organizacji pon-pt codziennie korek ok. 15-17 na dwóch pasach do ronda piastowskiego. Teraz przy normalnym ruch to chyba od Bieńczyc.
O nowohuckiej nie ma co pisać. Proponuję dołożyć jeszcze BUSpas, i wahadłowy ruch samochodowy...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane