Prokuratura wszczyna śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania pożaru na os. Na Skarpie

W Prokuraturze Rejonowej Kraków - Nowa Huta w Krakowie zarejestrowano sprawę dotyczącą nieumyślnego sprowadzenia w dniu 26 grudnia 2020 roku w Krakowie zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, czego następstwem była śmierć mężczyzny.

W sobotę (26 grudnia), po godzinie 8.00 na krakowskim osiedlu Na Skarpie (Nowa Huta) doszło do pożaru mieszkania w którym śmierć poniósł mężczyzna.
W dniu 26 grudnia 2020 roku, Prokurator dyżurny koordynował oględziny miejsca zdarzenia oraz miejsca znalezienia zwłok na osiedlu Na Skarpie w Krakowie. Na miejscu zastano załogę Straży Pożarnej, która dokonując penetracji mieszkania w jednym z pokoi ujawniła mężczyznę bez oznak życiowych, a w drugim leżącą na łóżku nieprzytomną starszą kobietę, jak się okazało matkę zmarłego. Zwłoki pokrzywdzonego zostały przetransportowane do Zakładu Medycyny Sądowej CM UJ celem dokonania oględzin zewnętrznych i przeprowadzenia sekcji zwłok, natomiast pokrzywdzona została zabrana do Szpitala. W dniu 28 grudnia 2020 roku biegły z zakresu badań pożarowych przeprowadził oględziny miejsca ujawnienia pożaru.

 

W toku wstępnych czynności ustalono, że pokrzywdzony był osobą zmagającą się z problemami zdrowotnymi, palącą nałogowo papierosy oraz nadużywającą alkohol.

 

Przyczyna pożaru zostanie ustalona po uzyskaniu opinii biegłego, wstępna hipoteza zakłada nieostrożne postępowanie osoby z otartym ogniem.

 

W sprawie trwają czynności w postaci przede wszystkim przesłuchań ustalonych świadków.
 

Zdj. 112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane