Powstanie sala gimnastyczna przy szkole 89 na os. Piastów

Przy Szkole Podstawowej nr 89 na os. Piastów 34a powstanie nowy obiekt sportowy. Hala gimnastyczna będzie połączona z głównym budynkiem szkoły. Dziś wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. W wydarzeniu wziął udział zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig.

Aktywność sportowa jest ważna w każdym wieku, dlatego Kraków realizuje postawiony kilkanaście lat temu cel, by w każdej dzielnicy mieszkańcy mogli korzystać z wysokiej jakości infrastruktury sportowej. Stale tworzymy nowe miejsca, które umożliwiają krakowianom dostęp do nowoczesnych kompleksów sportowych. To już ponad 100 obiektów z 300 boiskami oraz kilkanaście hal sportowych.

 

Inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 89 obejmuje budowę dwukondygnacyjnej hali gimnastycznej wraz z zapleczem. Obiekt zostanie przyłączony do budynku szkoły. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu tego roku.

 

– Hala sportowa wyrasta już na naszych oczach i wiemy, że pójdzie w dobre ręce. Cieszę się, że tutejsza, bardzo aktywna i zaangażowana młodzież będzie mogła z niej wkrótce korzystać, realizować się sportowo, a także przychodzić tu dla rekreacji i by odpocząć – powiedział Andrzej Kulig.

  

Szkoła podstawowa, przy której powstaje nowy obiekt, istnieje od 1982 roku. – Jest nam niezmiernie miło, że na jubileusz 40-lecia nasza szkoła otrzyma prezent w postaci dobudowy hali sportowej – podkreśliła dyrektor placówki Grażyna Janawa.

 

Główną część obiektu, na I piętrze, będzie stanowiła sala sportowa o wymiarach boiska 39,30 x 26,10 m. Zapewni ona pełnowymiarowe boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz boisko do piłki ręcznej/futsalu. Będzie też możliwość podziału sali na mniejsze pola gry – trzy sektory, każdy z pełnowymiarowym boiskiem do gry w siatkówkę. Na parterze obiektu znajdą się dwie sale fitness.

 

Pozostała część hali gimnastycznej zostanie przeznaczona na potrzeby zaplecza sanitarno-szatniowego oraz pomieszczeń technicznych. Zaplecze będzie się składało z sześciu zespołów szatni z natryskami, kabinami WC i umywalkami. Dwa zespoły zostaną przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Projektowana powierzchnia zabudowy obiektu to 1267,50 m2, a całkowita – 2550,65 m2.

 

Przewidywany koszt realizacji inwestycji wyniesie 18 696 442,00 zł. Wykonawcą hali sportowej jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem Sp. z o.o. Prace są prowadzone pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, a ich zakończenie jest planowane na sierpień 2024 r.

 

Inf. Miasto Kraków zdj. bip mk 

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *