Potrzebni wolontariusze z Nowej Huty do roznoszenia obiadów seniorom

Stowarzyszenie Gaudium et Spes poszukuje ok. 20-30 osób, którzy mogłyby się zaangażować w pomoc starszym osobom. Chodzi o zanoszenie seniorom i niepełnosprawnym ugotowane przez placówkę obiadów.

Jak informuje niedziela.pl pracownicy stowarzyszenia mają pod swoją opieką 40 osób niewychodzących z domu. Do tej pory donosili im posiłki na własną rękę, ale teraz, w okresie epidemii część pracowników jest na zwolnieniach opiekuńczych i potrzebna jest pomoc.

 

Każdy wolontariusz będzie odpowiedzialny za odbiór posiłków z siedziby Gaudium et Spes na os. Szkolnym 35 i zaniesienie ich do 2-3 osób w godz. od 10 do 13. Dystrybucja odbywa się od poniedziałku do piątku. W razie potrzeby stowarzyszenie może poszerzyć ofertę pomocową i dostarczać posiłki także w soboty i niedziele oraz wspierać osoby potrzebujące z innych dzielnic.Pod opieką organizacji jest pan z os. Bohaterów Września, który nie może chodzić. Mężczyzna prosił o pomoc, natomiast w związku z małą liczbą pracowników, na ten moment stowarzyszenie musiało mu odmówić. Poszukiwana jest osoba, kto będzie dowoził starszemu panu obiady.

 

Kontakt ze stowarzyszeniem:

12 643 80 50 (8:00 – 14:00) lub 728 833 109 (8:00 – 20:00)
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane