Potrącenie rowerzysty na alei Andersa. Kierowca auta z mandatem

W piątek rano ok. godz. 7 w rejonie DH Wanda doszło do potrącenia rowerzysty, który przejeżdżał przez jezdnię na oznakowanym przejeździe dla rowerów. Kierowca toyoty dostała mandat karny.

– Na miejsce kolizji zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Okazało się jednak, że rowerzysta nie odniósł poważnych obrażeń. Z kolei kierowca auta osobowego został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji – mówi Piotr Szpiech, rzecznik miejskiej policji w Krakowie.Przypomnijmy, kilka tygodni temu wprowadzono szereg zmian komunikacyjnych m.in. zwężenia, buspas, słupki – które miały zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Mieszkańców oburzyły te zmiany, ponieważ wprowadziły paraliż na nowohuckich drogach. Co więcej, zmian nie konsultowano z mieszkańcami.

 

Radni PiS przygotowali projekt rezolucji, w której będą domagali się przywrócenia poprzedniej organizacji ruchu na ul. Andersa i Mikołajczyka. Wcześniej prezydent Krakowa powiedział, ze miany są pilotażowe i jeśli nie przyniosą oczekiwanych rezultatów komunikacja drogowa na al. Andersa wróci do stanu przed zmianami.

Fot: KMRT
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane