Położne i pielęgniarki z „Żeromskiego” to skarb małopolskiej ochrony zdrowia [ZDJĘCIA]

Wielki tort od cukierni Nakielny, 150 babeczek z owocami i 10 kg ciastek od Awiteksu - m.in. takie prezenty dostali pracownicy nowohuckiej placówki z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej.

Bardzo Was cenimy i szanujemy – współpraca z Państwem to niezwykły zaszczyt dla całego zespołu szpitala. Wasze doświadczenie, ciepło, empatię doceniają także pacjenci i ich rodziny, o czym przekonujemy się nieustannie czytając komentarze na FB, albo listy z podziękowaniami. Dziękujemy za ofiarną i niezwykle trudną codzienną pracę, dobro i serce okazywane drugiemu człowiekowi – czytamy na profilu facebookowym „Żeromskiego”.Nie zabrakło i miłych niespodzianek:

 

Nakielny Kawa I Wypieki – dla Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych upiekł tort (najlepszy z najlepszych – to była prawdziwa uczta!). W podziękowaniu za pyszny tort ślemy moc dużo dobrej energii.
Piekarnia Awiteks – dziękujemy za 150 babeczek z owocami i 10 kr ciastek. Doceniamy, że postaraliście się, aby każda z pielęgniarek miała swoją słodką chwilę na dyżurze.

 

8 i 12 maja to szczególne dni w kalendarzu pielęgniarki i położnej – Dzień Położnej i Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek.

 

Obie daty zostały wybrane nieprzypadkowo.
Polskie położne wskazały 8 maja jako dzień swojego święta na cześć urodzonej tego dnia Stanisławy Leszczyńskiej (Łódź, rok 1896). Niezwykłej, szczerze oddanej swojemu zawodowi położnej, która uwięziona w obozie koncentracyjnym Auschwitz II–Birkenau, sprzeciwiając się wyraźnym rozkazom władz obozowych, przyjęła ok. 3000 porodów.

 

12 maja to także dzień urodzin – tego dnia w 1820 r. we Florencji przyszła na świat najsłynniejsza przedstawicielka zawodu, twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa, Dama z Lampą, czyli Florence Nightingale.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane