Policjanci zapobiegli starciu kiboli podczas meczu Hutnik Kraków – Wisłoka Dębica

W trakcie starć z kibolami, policjanci zatrzymali 2 osoby. Pozostali uczestnicy zajścia są poszukiwani m.in. na podstawie zapisów monitoringu oraz zeznań świadków.

W niedzielę 29 września niemal 90 policjantów zabezpieczało III ligowy mecz piłki nożnej Hutnik Kraków – Wisłoka Dębica. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu grupa kilkudziesięciu kiboli drużyny gości zaczęła przechodzić przez ogrodzenie sektora i iść pasem bieżni w kierunku sektora zajmowanego przez kibiców gospodarzy.

 

– Uczestnicy zbiegowiska nie reagowali na polecenia ochrony  wzywające do powrotu na miejsca. Widząc  to, kibole przeciwnej drużyny również zaczęli opuszczać swój sektor, dążąc do konfrontacji z przyjezdnymi – mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.W wyniku interwencji służby ochrony organizatora,  kibole obu zespołów wrócili do swych sektorów, a policjanci OPP w Krakowie zabezpieczający mecz utworzyli strefę buforową, oddzielając agresorów i uniemożliwiając im starcie. Dzięki tym zapobiegawczym działaniom, rozgrywka piłkarska rozpoczęła się punktualnie.

 

– W trakcie meczu kibole obu drużyn ponownie dążyli do konfrontacji. Bójkę udaremnili policjanci, którzy błyskawicznie zareagowali, używając wobec agresorów gazu łzawiącego i tym samym nie dopuścili do eskalacji niebezpiecznych zachowań – dodaje Sebastian Gleń.

 

W trakcie starć z kibolami, policjanci zatrzymali 2 osoby. Pozostali uczestnicy zajścia są typowani m.in. na podstawie zapisów monitoringu oraz zeznań świadków. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że sprawcy odpowiedzą za udział w zbiegowisku, wybryki chuligańskie, a jeden z zatrzymanych usłyszy także zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane