Policjanci uratowali nastolatka, który chciał targnąć się na swoje życie

Dzięki zaangażowaniu i szybkiej reakcji krakowskich policjantów udało się uniknąć kolejnej tragedii. Policjanci z Komisariatu Policji VIII i Oddziału Prewencji udaremnili próbę samobójczą.

W sobotę, przed godziną 19 na Komisariat VIII w Nowej Hucie zgłosiła się wychowawczyni jednego z krakowskich internatów. Kobieta poinformowała policjantów, że pochodzący z Ukrainy, 18-letni wychowanek placówki planuje popełnić samobójstwo. Nastolatek opuścił placówkę, pozostawiając list pożegnalny, który znaleźli jego koledzy.

 

W liście napisał, że chce „skończyć ze sobą”. Policjanci z komisariatu, przy wsparciu funkcjonariuszy Oddziału Prewencji, bezzwłocznie podjęli poszukiwania 18-latka. Około godziny 19.15  kierownik rewiru dzielnicowych Komisariatu Policji VIII st. asp. Tomasz Bartoszek oraz sierż. szt. Grzegorz Janczyk z Oddziału Prewencji Policji przeszukując Park Lotników Polskich  w okolicach Tauron Areny  zauważyli stojącego przy drzewie młodego mężczyznę.

 

 

Policjanci podbiegli do 18-latka i obezwładnili go, gdy ten próbował wejść na krzesło, aby założyć pętlę na swoją szyję. Nastolatek był mało komunikatywny i nie chciał ujawnić, dlaczego próbował popełnić samobójstwo. W asyście policjantów mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i właściwej koordynacji czynności przez dyżurnego udało się uratować mu życie.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *