Półfinały turnieju w siatkówce dziewcząt i chłopców

W środę oraz w czwartek odbędzie się turniej półfinałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt i chłopców. Zawody odbędą się w hali Com Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6.

W rozgrywkach półfinałowych udział weźmie osiem drużyn dziewcząt i osiem drużyn chłopców. Łącznie rywalizować będzie około 200 zawodników i zawodniczek reprezentujących osiem krakowskich szkół podstawowych.

 

Każdego dnia drużyny rywalizować będą ze sobą systemem „każdy z każdym” w dwóch czterozespołowych grupach. Cztery wyłonione drogą eliminacji drużyny rywalizować będą systemem „każdy z każdym”. Do finałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.Krakowska Olimpiada Młodzieży, której częścią są Igrzyska Młodzieży Szkolnej, to miejski program sportowy, który wzoruje się na igrzyskach olimpijskich. Celem programu jest rozbudzenie u młodzieży ducha rywalizacji sportowej opartej na całorocznym współzawodnictwie międzyszkolnym. Rywalizacja odbywa się na różnych poziomach wiekowych i jest organizowana w konkurencjach indywidualnych, zespołowych oraz minigrach.

 

Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód” jest jednostką oświatową Miasta Kraków i jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *