Perfumowi złodzieje wpadli w ręce policji

Na początku września br. na terenie Mistrzejowic policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży w jednej z krakowskich drogerii.

Skradli oni towary na sumę ponad 1600 zł. Dwa dni później funkcjonariusze „ósemki” zatrzymali kolejnego sprawcę kradzieży. Mężczyzna w sierpniu br. ze sklepów kosmetycznych na terenie Nowej Huty ukradł trzy sztuki perfum o łącznej wartości około 1500 złotych. Ponadto złodziej zabrał z jednego z barów damską torebkę, powodując tym straty w wysokości ponad 500 zł.

 

27 lipca br. w jednym ze sklepów w Czyżynach 27-letni mężczyzna wkroczył na dział z perfumami, gdzie skradł dwie sztuki perfum wartych łącznie prawie 920 zł, natomiast jego o rok starszy kolega ukradł podobny towar na sumę blisko 770 zł. Policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie po uzyskaniu informacji o kradzieżach podjęli czynności mające na celu ustalenie tożsamości rabusiów. Działania te okazały się skuteczne, gdyż już w pierwszym tygodniu września na terenie Mistrzejowic mężczyźni zostali zatrzymani . Obaj odpowiedzą karnie za kradzież. Grozi im do 5 lat więzienia.Kolejny sprawca kradzieży artykułów perfumeryjnych został zatrzymany kilka dni później na jednym z osiedli w Nowej Hucie. Mężczyzna 10 sierpnia br. z jednego z nowohuckich barów zabrał damską torebkę z zawartością m.in. dokumentów, dwóch telefonów komórkowych oraz gotówki. Złodziej, wykorzystując chwilową nieuwagę pracownicy baru, ukradł należącą do niej torebkę i pospiesznie oddalił się z miejsca. Właścicielka torebki poniosła straty w wysokości ponad 500 zł.  17 sierpnia br. mężczyzna znów dopuścił się przestępczego procederu.

 

W jednej z drogerii zabrał z półek perfumy o łącznej wartości prawie 1500 zł. Następnie schował buteleczki do kieszeni i bez uiszczenia opłaty za towar pospiesznie opuścił sklep. Również w tym przypadku kryminalni z ‘’ósemki’’ szybko ustalili personalia sprawcy kradzieży, którego 5 września br. zatrzymali w miejscu zamieszkania.   34-latek został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *