„Paprociowy las” w Czyżynach na razie nie zostanie sprzedany

Krakowscy urzędnicy nie zdecydowali się na wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego sprzedaży Lasku Paprociowego przy ul Nowohuckiej. Oznacza to, że na razie teren ten uniknie zabudowy.

Miasto chce sprzedać 1,16-hektarową działkę w rejonie ulic Nowohuckiej i Strumyk. To obszar cenny przyrodniczo, gdzie mogą występować chronione gatunki zwierząt, roślin, grzybów oraz siedliska. W planie zagospodarowania przestrzennego ten teren przeznaczony jest pod usługi. Można tam więc postawić biurowce o wysokości nawet 32 metrów.

 

Działkę w rejonie ulic Nowohuckiej i Strumyk rzeczoznawca wycenił na 12,5 mln zł. To oznacza, że za każdy metr kwadratowy ziemi miasto chce otrzymać co najmniej 1,07 tys. złotych. Na sprzedaż nieruchomości zgodę musi wyrazić Rada Miasta. rani jednak nie wprowadzili tego punkt do porządku obrad.Stało się tak m.in. dzięki presji mieszkańców miasta przeciwnych sprzedaży tego terenu. To oni sporządzili petycje do radnych:

 

„Niedawno otrzymali Państwo przedstawiony przez Prezydenta Miasta Krakowa projekt uchwały o wyrażeniu zgody na sprzedaż naszego Paprociowego Lasu – zalesionej działki w Starych Czyżynach, położonej pomiędzy ulicami: Nowohucką, Dolnomłyńską, Strumyk i Poleską. Prosimy każdego spośród Państwa Radnych o nie wyrażenie zgody na sprzedaż działki, a więc o zagłosowanie PRZECIWKO prezydenckiemu projektowi uchwały.” – czytamy w petycji.

 

Podpisało się pod nią już ponad 3 tys. osób.

 

Na razie nie wiadomo kiedy uchwały o sprzedaży „lasku paprociowego” będzie procedowana. Sprawę sprzedaży miejskiego gruntu miejscy urzędnicy mają przeanalizować jeszcze raz.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane