Otwarta sobota dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjum

W najbliższą sobotę 27 kwietnia szkoły branżowe i techniczne zaprezentują swoje placówki kandydatom do szkół średnich. W tym roku swój udział w wydarzeniu zapowiedziało 5 szkół z Nowej Huty

W czwartek, 25 kwietnia rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020. Kandydaci będą wybierać spośród 79 samorządowych szkół, w tym 22 techników i 20 branżowych szkół I stopnia. Decyzję muszą podjąć najpóźniej do 10 czerwca. Aby ułatwić absolwentom rozeznanie w ofercie edukacyjnej, w sobotę, 27 kwietnia szkoły branżowe i techniczne wezmą udział w tzw. otwartej sobocie.
Otwarte soboty co roku towarzyszą największemu miejskiemu wydarzeniu promującemu szkolnictwo zawodowe, jakim jest Krakowski Tydzień Zawodowców. Tegoroczną edycję (11–16 marca) kończy druga otwarta sobota zaplanowana na 27 kwietnia. To niepowtarzalna szansa, by zapoznać się z kierunkami kształcenia w różnych branżach – m.in. budowlanej, mechanicznej, chemicznej, elektrycznej, energetycznej, logistycznej, ekonomicznej, energetyki odnawialnej i inżynierii środowiska, geodezyjnej, poligraficznej, gastronomicznej, odzieżowej i innych.

 

Z myślą o kandydatach szkoły przygotowują prezentacje, lekcje pokazowe, zwiedzanie pracowni i laboratoriów, warsztaty, turnieje i inne atrakcje. Placówki pochwalą się swoimi największymi sukcesami, uczniowie i rodzice będą mogli porozmawiać z nauczycielami, a także zasięgnąć porady u doradcy zawodowego.

 

Nowohuckie szkoły biorące udział w programie:

 

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1

Zespół Szkół Mechanicznych nr 3

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych

Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2

Zespół Szkół Elektrycznych nr 2
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane