Ostatni dzień głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego

Tylko do końca dnia (7 października) można głosować na projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe w budżecie obywatelskim 2019. W tym roku na szczęśliwców, którzy wezmą udział w głosowaniu, czekają cenne nagrody.

W tym roku do rozdysponowania jest łącznie 30 mln zł (10 mln zł na projekty ogólnomiejskie i 20 mln zł na projekty o charakterze dzielnicowym), lub tradycyjnie – w ok. 150 wyznaczonych punktach głosowania – jednej z nich znajduje się na al. Róż. Swój głos oddać można za pomocą strony internetowej https://budzet.krakow.pl/229804,artykul,projekty.html

Każdy mieszkaniec może zagłosować tylko raz – wskazując po 3 projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. Zadania oceni w skali od 1 do 3 punktów. Przedsięwzięcia, które zdobędą łącznie największą liczbę punktów znajdą się na liście rankingowej. Do realizacji zostaną wybrane te, które uzyskają najwyższą liczbę punktów, aż do wyczerpania środków przeznaczonych na budżet obywatelski.

 

W tym roku głosowaniu towarzyszy loteria z cennymi nagrodami. 50 sztuk tabletów trafi do co tysięcznej osoby głosującej online, natomiast kolejne 50 sztuk zostanie rozlosowane wśród mieszkańców głosujących za pomocą karty do głosowania. Wystarczy tylko oddać ważny głos i wyrazić zgodę na udział w loterii by mieć szansę zdobyć jedno ze stu urządzeń. Wystarczy tylko oddać ważny głos i wyrazić zgodę na udział w loterii, by mieć szansę zdobyć jedno ze stu urządzeń.

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane