Osobista wizyta w Urzędzie Pracy przy ul. Wąwozowej już możliwa

Grodzki Urząd Pracy częściowo wznowił bezpośrednią obsługę mieszkańców. Od 25 maja sprawy związane z wpisem do rejestru osób bezrobotnych można załatwić osobiście, ale wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne.

Obsługa odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Przypominamy też, że przed urzędem wciąż dostępne są skrzynki oddawcze.

 

Mieszkańcy, którzy nie mają możliwości dokonać rejestracji za pośrednictwem platformy praca.gov.pl, mogą to zrobić osobiście – chęć wizyty w urzędzie wystarczy zgłosić pod numerem telefonu: 12 686 81 39. Termin wizyty można zarezerwować także przez stronę internetową GUP.



Grodzki Urząd Pracy zachęca do korzystania z możliwości rejestracji poprzez profil zaufany lub podpis elektroniczny. W razie problemów z wypełnieniem formularza można poprosić o pomoc pod numerami telefonu: 12 68 68 061 oraz 12 68 68 059.

 

Od 25 maja wznowiło także pracę Centrum Aktywizacji Zawodowej – dotyczy to obsługi pozytywnie rozpatrzonych wniosków o udzielenie dotacji na podjęcie własnej działalności gospodarczej oraz ustalania indywidualnych planów działania dla zarejestrowanych osób bezrobotnych. Odpowiednio pracownicy GUP oraz doradcy zawodowi będą wyznaczać terminy spotkań.

 

W pozostałym zakresie urząd utrzymuje elektroniczną obsługę mieszkańców oraz bieżący kontakt mailowy i telefoniczny. W dalszym ciągu wszystkie dokumenty można składać do całodobowej skrzynki znajdującej się przed budynkiem przy ul. Wąwozowej 34. Wnioski są rozpatrywane zgodnie z datą wpływu.

 

Podczas wizyty w urzędzie pamiętajmy o obowiązujących ograniczeniach i zasadach sanitarnych – o obowiązku noszenia osłony nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni po wejściu do budynku. Mieszkańcy są wpuszczani do środka w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy. Obsługa jest realizowana przy zachowaniu odpowiedniego dystansu (minimum 1,5 m między osobami), a przy stanowisku może być tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące – z wyjątkiem opiekunów osób niepełnosprawnych, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodziców z dzieckiem – nie mogą podchodzić do stanowiska razem z osobą obsługiwaną. Więcej informacji na stronie GUP w Krakowie.




Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane