Ósmoklasiści napisali egzamin z języka polskiego. Królował Mały Książe

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu." - Uczniowie w rozprawce odpowiadali na pytanie czy lepiej patrzeć sercem czy rozumem w kontaktach międzyludzkich.

Na egzaminie uczniowie musieli napisać rozprawkę i opowiadanie. Opracowywali tekst o początkach kinematografii, interpretowali plakat z filmu „Kamienie na Szaniec”.  Nie obyło się też bez pytań otwartych.

 

„Co prawda piszemy ten test jako pierwsi, ale że dzięki egzaminom próbnym kilka miesięcy temu nie było większego stresu.” – mówi Wiktoria Cymerys, uczennica S.P nr 130 na os. Oświecenia. „Poziom trudności nie był wysoki, jeśli ktoś uważał na lekcjach” – dodaje.
Testy na zakończenie szkoły podstawowej odbywają się w czasie strajku nauczycieli mimo to, we wszystkich placówkach egzamin jest przeprowadzany. W ubiegłym tygodniu również bez problemów odbył się egzamin gimnazjalistów

 

Poniedziałkowy egzamin z języka polskiego w większości trwał 120 minut (180 minut dla uczniów z dysleksją). Jutro uczniowie piszą test z matematyki.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *