Okradł kurierów, sklep z elektroniką, szkołę… Seryjny złodziej w rękach policji

Policjanci zabezpieczyli skradziony sprzęt, który finalnie został zwrócony właścicielowi. 34-latek przyznał się do winy. Usłyszał zarzuty kradzieży oraz oszustwa. Jako że przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu do lat 12 więzienia.

Kilka dni temu w komisariacie policji na os. Zgody zgłoszono kradzież sprzętu ogrodniczego, do której doszło na terenie jednej ze szkół znajdujących się w Nowej Hucie. Ponadto, w ostatnim okresie nasiliły się zgłoszenia o okradaniu samochodów kurierów, kiedy ci dostarczali paczki odbiorcom. Sposób działania sprawcy we wszystkich tych przypadkach był bardzo podobny.

 

– Funkcjonariusze z „ósemki’’  szybko wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tymi zdarzeniami. Na początku listopada, na jednej z nowohuckich ulic kryminalni zatrzymali  34-latka podejrzewanego o kradzieże – mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.Policjanci ustalili, że mężczyzna czterokrotnie dopuścił się kradzieży paczek z pojazdu firmy kurierskiej w trakcie gdy kurier dostarczał inne przesyłki. Zrabowany towar został wyceniony przez poszkodowanych na sumę ponad 2800 zł.

 

Ponadto 34-latek pod koniec września br. w trakcie wizyty w jednym ze sklepów z elektroniką wyniósł towar na kwotę ponad 640 zł, nie płacąc. Kilka dni później ukradł on również dmuchawę do liści, którą zabrał z terenu  jednej z nowohuckich szkół. Straty w tym wypadku zostały wycenione na sumę sięgająca blisko 800 zł.

 

Dodatkowo mężczyzna dopuścił się oszustwa, sprzedając pochodzący z kradzieży towar w jednym z lombardów znajdujących się na terenie Krakowa.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane