Od soboty 28 listopada sklepy będą otwarte. Lokale gastronomiczne zostają zamknięte

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że około 18 stycznia będą pojawiać się pierwsze dostawy szczepionki. - Już teraz bardzo intensywnie pracujemy nad procesem dystrybucji. Jednak musimy dotrwać do tego dnia z jak najmniejszą liczbą zakażeń i utraconych miejsc pracy - mówi Mateusz Morawiecki.

Od przyszłego soboty, 28 listopada, otwarte będą wszystkie sklepy i galerie handlowe, ale mają funkcjonować w najwyższym reżimie sanitarnym. Jeśli tak nie będzie, to sklepy będą zamykane. Do 27 grudnia nadal zamknięte pozostaną restauracje, siłownie, kluby fitness i placówki kultury. Również do świąt będzie obowiązywało zdalne nauczanie dla wszystkich uczniów.



Premier zaapelował aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia odbyły się w ramach małych rodzinnych spotkań. Po to aby do wynalezienia szczepionki nie doszło do kolejnego wzrostu zakażeń.

 

Szkoły – również tutaj byliśmy nakłaniani do ich otwarcia. Zdecydowaliśmy jednak, że pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia. Ale następnie podjęliśmy decyzję, że ferie będą skumulowane w jednym okresie (między 4 stycznia a 17 stycznia). By ruch turystyczny był jak najmniejszy.

 

Z kolei minister zdrowie Adam Niedzielski powiedział, że jeżeli będziemy się zbliżali do 19 tysięcy zachorowań dziennie to wrócimy do strefy czerwonej, do 10 tysięcy – do strefy żółtej, a czterech tysięcy – do strefy zielonej.

 

– Ale możemy mieć też do czynienia z przyspieszeniem pandemii i w takiej sytuacji przewidujemy wprowadzenie narodowej kwarantanny (przy 27 tysiącach zakażeń dziennie – mówi Adam Niedzielski.

 




Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane