Od jutra wracają godziny dla seniorów. Handlowcy krytykują ten pomysł

Od czwartku, 15 października wracają tzw. godziny dla seniorów. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach czy placówkach pocztowych obsługiwane będą jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

Pozostali klienci nie będą mogli wówczas wschodzić do sklepów. W weekendy ograniczenia nie będą obowiązywać.

 

Rząd postanowił zmienić jednak zasady dotyczące tego rozwiązania. Podczas pierwszej fali pandemii i wiosennego lockdownu, od 10 do 12 w sklepach mogli przebywać wyłącznie seniorzy po 65. roku życia. Granicę tę jednak obniżono. Od jutra będzie to możliwe po ukończeniu 60 lat.Ponowne wprowadzenie godzin dla seniorów jest krytykowane przez przedstawicieli branży handlowej. Uważają oni, że w warunkach rosnącej liczby zakażeń lepszym rozwiązaniem byłoby przywrócenie handlu w niedziele – pozwoliłoby to na rozluźnienie ruchu w sklepach, co pozostaje nie bez znaczenia z punktu widzenia ryzyka epidemicznego.

 

– Ponadto seniorzy i tak przychodzą do sklepu o różnych porach dnia. Mało kto z emerytów wybiera będzie wybierał się na zakupy tylko w określonych godzinach. Skutek będzie taki, że przez dwie godziny dziennie sklep będzie niemal pusty. Mówi właściciel jednego ze sklepów w Bieńczycach.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane