Nowy projekt w sprawie dużej podwyżki biletów

Zarząd Transportu Publicznego proponuje m.in. bilet jednorazowy za 4 złote, likwidację miesięcznego na jedną linię, bilet 15-minutowy (zamiast 20-minutowego) za 3 złote. Teraz projekt ocenią radni.

O tym jakie ostatecznie będą ceny nowych biletów zadecydują pod koniec lutego radni na sesji.

 

Na razie wiadomo, że podróżowanie komunikacja miejską mocno podrożeje.  Według projektu zlikwidowany zostanie dotychczasowy bilet 20-minutowy (2,80 zł). Zamiast niego Zarząd Transportu Publicznego proponuje wprowadzenie 15-minutowego biletu. Jego cena ma wynosić… 3 złote. 

Mieszkańców niepokoi też plan zlikwidowania biletu miesięcznego na jedna linię. W ramach rekompensaty, zamiast kupować dużo droższy bilet na wszystkie linie, będzie można kupić bilet na dwie linie. To jedna z propozycji.

 

ZTP podwyżką biletów chce przekonać mieszkańców do płacenia podatków w mieście, w którym żyją i pracują. Dla osób, które płacą podatki w Krakowie i mają „Kartę Krakowską” bilet okresowy ma być tańszy o 5 proc. i kosztować mniej niż 70 złotych. Osoby, które nie mają karty ceny biletów sieciowych mają zostać podniesione o 30 proc. i kosztować w granicy 100 złotych.
Polecane Video

Komentarze

taku takeuczi 5.02.19, 13:05:35

Skoro chcą podnieść o 30% miesięczne (nie dla mieszkańców) które aktualnie kosztują 89pln to nijak nie wychodzi w granicy 100pln tylko 115,7PLN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *