Nowohucki FilmOn włącza osoby niepełnosprawne w świat filmu

W tym roku do festiwalu zgłosiło się aż 45 placówek z całego kraju. IV edycja Festiwalu FilmON potrwa od 13 do 14 maja, a jej głównym punktem będzie uroczysta Gala Finałowa w kinie "Sfinks", podczas której poznamy zwycięzców.
W ramach promowania twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Krakowie oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Pierwiosnek” organizuje już czwarty Festiwal Filmowy Osób Niepełnosprawnych „FilmON”.

 

Jest to projekt, który umożliwia prezentację filmów osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz pozwala ich twórcom zaistnieć w nowej przestrzeni kultury masowej, a tym samym ukazuje niepełnosprawność w zupełnie innym aspekcie. W ramach festiwalu uczniowie ze szkół specjalnych oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z całej Polski nadesłali krótkometrażowe filmy dokumentalne, fabularne lub animowane.Głównym celem festiwalu jest zachęcenie osób niepełnosprawnych do wyrażania emocji za pomocą filmu, a ich opiekunów do wykorzystywania tej dziedziny w terapii.

 

W ciągu dwóch dni Festiwalu zorganizowane zostaną otwarte projekcje filmów konkursowych dla uczniów, uczestników WTZ, ich rodzin oraz społeczności lokalnej. Spodziewamy się, że dzięki wszystkim tym działaniom festiwal podniesie świadomość społeczeństwa na temat osób niepełnosprawnych intelektualnie i pozwoli przełamywać bariery.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane